BMW ėshtė vendosur te fuse ne treg njė valė tė modeleve tė reja tė makinave tė vogla e mbėshtetur nga arkitektura e re e markės front-wheel-drive.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

BMW pritet te nxjerre linjen e re te makinave te vogla

BMW ėshtė vendosur te fuse ne treg njė valė tė modeleve tė reja tė makinave tė vogla e mbėshtetur nga arkitektura e re e markės front-wheel-drive.

BMW X1 SUV
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 14/10/2015 19:27

Anėtari i bordit pėr shitje dhe marketing, Ian Robertson, tha per website AutoExpress se njė platformė e re e mbėshtetur ne nje gjeneratė te re Mini Cooper do tė linde, front-wheel drive dhe modelet e tė all-wheel-drive. BMW thuhet se do tė godase me njė version tė prodhimit tė Tourer Koncept Aktiv dhe ka tė ngjarė tė ndjekin versionin X1 SUV aktual  qė modeli tė konkuroje rivalin Audi Q1 mikro. Tourer aktiv do tė jetė e para front-wheel-drive BMW, i cili pėrdor njė motor me tre cilindra dhe ju do tė shihni atė nė njė shfaqje me motor nė fillim tė vitit tė ardhshėm, Robertson citohet tė ketė thėnė. Ju keni parė konceptin dhe makina aktuale ėshtė shumė e ngushtė.

BMW X1 SUV side

BMW X1 SUV mbrapa

BMW X1 SUV brenda


Reklamė


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
K-.3a

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė