Volkswagen prezanton modelin e ri Arteon R-Line
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Volkswagen prezanton modelin e ri Arteon R-Line

Kur flasim pėr markėn gjermane tė Volkswagen mund ta themi me siguri se ėshtė njė markė qė ka prodhuar gjatė gjithė kohės modele tė larmishme tė makinave si: makina normale, fuoristrada, dhe makina sportive.

Volkswagen prezanton modelin e ri Arteon R-line
Volkswagen prezanton modelin e ri Arteon R-line
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 08/01/2018 18:11

Volkswagen nė Europė ėshtė njė markė simbol me pėrdorime nė shifra tė larta, pasi pėlqehet nga konsumatorėt pėr shkak tė ēmimeve tė mira dhe shumė konkurruese me tregun dhe pėr prodhimin e makinave shumė komode tė pėrballushme nga tė gjitha shtresat e popullsisė.

Me vizionin drejt tė ardhmes Volkswagen kėtė herė ka prezantuar modelin e ri pėr vitin 2018 tė quajtur "Arteon R-line".

Njė makinė me linja ekstravagande, shumė elegante dhe me njė pamje tė botės sė ardhme teknologjike.

Modeli "Arteon R-line" ėshtė njė ridimensionim i avancuar i modelit "Passat CC" duke sjellė njė version mė tė fuqishėm dhe mė kompetitiv tė gamės.

Volkswagen "Arteon R-line" ka njė motor me cilindrat 2.0 benzinė me 6 pistona me turboēarger dhe gjeneron njė fuqi prej 276 kuaj fuqi duke performuar nga 0-100 km/h pėr 5.6 sekonda.

Ka njė transmision automatik me 7 raporte dhe ka disqe prej 19 inēėsh.

Modeli i ri "Arteon R-line" ka njė ēmim bazė prej 31 mijė Euro plus koston pėr opsionet shtesė qė mund tė kėrkojnė klientėt.

Volkswagen prezanton modelin e ri Arteon R-line

Volkswagen prezanton modelin e ri Arteon R-line

Volkswagen prezanton modelin e ri Arteon R-line

Volkswagen prezanton modelin e ri Arteon R-line

Volkswagen prezanton modelin e ri Arteon R-line

Volkswagen prezanton modelin e ri Arteon R-line

Volkswagen prezanton modelin e ri Arteon R-line

Volkswagen prezanton modelin e ri Arteon R-line

Volkswagen prezanton modelin e ri Arteon R-line

Volkswagen prezanton modelin e ri Arteon R-line


Reklamė


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
%/?ER

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė