Perspekti - Makinat sportive mė efiēente nė konsumimin e karburantit.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Makinat sportive mė efiēente nė konsumimin e karburantit.

Makinat sportive janė mjete shumė tė shpejta dhe efikase pėr transportin e udhėtarėve, si edhe tė ngarkesave, por tashmė ju nuk ju duhet tė sakrifikoni konsumimin ekonomik tė karburantit pėr tė pasur hapsirėn qė dėshironi.

Lexus NX300h
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 12/10/2015 12:29

Shumė makina sportive tani kanė harxhim ekonomik tė karburantit dhe ėshtė e krahasueshme me makinat normle. Ka disa makina sportive hibride dhe me nafte, por motoret e rregullt tė makinave sportive punojnė me benxinė.

Sipas raporteve tė konsumatorit kriteret e testimit janė matjet e konsumimit tė karburantit. Shifrat e konsumimit tė karburantit vijnė nga matjet tė kryera me njė matės qė mat gallonėt pėr milje (mpg).

BMW X5 xDrive35i

BMW X5 xDrive35i

Nė fund tė listės ėshtė BMW X5 xDrive35i me 14 mpg harxhim nė qytet dhe 28 mpg nė autostradė.

Pozicioni Marka dhe modeli Harxhimi i pėrgjithshėm MPG Nė qytet MPG Nė autostradė MPG
1 Lexus NX300h 29 23 34
2 Honda HR-V LX 29 20 39
3 Subaru XV Crosstrek Hybrid 28 21 35
4 Lexus RX 450h 26 22 31
5 Mercedes-Benz GLA 250 26 19 35
6 Subaru XV Crosstrek Premium 26 19 34
7 Mini Countryman S 26 19 33
8 Subaru Forester 2.5i Premium 26 18 35
9 Mazda CX-5 Touring 2.5L 25 19 32
10 Chevrolet Trax LT 25 18 34
11 Toyota Highlander Hybrid Ltd 25 18 32
12 Nissan Juke SV 24 18 31
13 Toyota RAV4 XLE 24 18 31
14 Lexus NX 200t 24 17 33
15 Jeep Grand Cherokee LImited (diesel) 24 17 32
16 Volkswagen Touareg TDI 24 17 31
17 Nissan Rogue 24 17 30
18 Jeep Renegade Latitude 24 16 32
19 Mitsubishi Outlander Sport SE 23 18 28
20 Hyundai Santa Fe Sport 23 17 30
21 BMW X1 xiDrive28i 23 16 32
22 Buick Encore Leather 23 16 32
23 Honda CR-V EX 23 16 32
24 BMW X3 xDrive28i 23 16 30
25 Kia Sportage LX (4-cyl.) 22 16 30
26 Ford Escape SE 22 15 31
27 Jeep Cherokee Latitude (4-cyl.) 22 15 31
28 Ford Escape Titanium 22 15 29
29 Jeep Compass Latitude 22 15 29
30 Acura RDX 22 14 31
31 Volkswagen Tiguan SEL 21 16 27
32 Kia Sportage SX (turbo) 21 15 29
33 Nissan Murano SL 21 15 29
34 Jeep Patriot Latitude 21 15 28
35 Lexus RX350 21 15 27
36 Honda Crosstour EX-L 21 14 32
37 Acura MDX Tech 21 14 31
38 Ford Edge SEL (2.0L EcoBoost) 21 14 31
39 Chevrolet Equinox 1LT (4-cyl.) 21 14 30
40 Kia Sorento EX (V6) 21 14 30
41 Audi Q5 Premium Plus 21 14 29
42 Jeep Cherokee Limited (V6) 21 14 29
43 Land Rover Range Rover Evoque Pure 21 14 29
44 Mercedes-Benz GLK350 21 14 29
45 BMW X5 xDrive5i 21 14 28

Nga kjo tabelė mund tė themi se makina sportive mė ekonomike dhe mė efiēente ėshtė Lexus NX300h.
Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
hANC`

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė