Perspekti - Me modelin e ri, Audi thyen ligjet e fizikės.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Me modelin e ri, Audi thyen ligjet e fizikės.

Panairi i veturave nė Frankfurt ėshtė afėr pėrfundimit, por kjo nuk e ka ndalur Audi-nė qė tė prezantojė modelin e ri S8 Plus.

Audi S8 Plus 4.0-litra TFSI V8
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 24/10/2015 12:24

I dizajnuar pėr tė ridefinuar performancat sportive, S8 Plus ka motor tė pėrmirėsuar me turbo tė dyfishtė 4.0-litra TFSI V8 qė ka kapacitetin e 605 kuajfuqive.

Sedani luksoz shpejtėsinė nga 0 nė 100 km/h e arrin pėr 3.8 sekonda, kurse shpejtėsia maksimale e modelit tė ri ėshtė 305 km/h.

Pėrveē motorit tė pėrmirėsuar, nė modelin e ri janė bėrė pėrmirėsime edhe nė pezullimin e ajrit, sistemin e modifikuar dinamik dhe frenat me qeramikė karboni.

Interieri ka pajisje standarde tė Audi-sė, por ulėset janė mė sportive dhe komforte. Pedalet janė nga alumini.

Audi S8 Plus do tė dalė nė shitje nė Gjermani duke filluar nga muaji nėntor. Do tė kushtojė 145 mijė euro.

Audi S8 Plus 4.0 litra TFSI V8 nga jashtė


Reklamė


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
K1jKU

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.