Cila ėshtė marka e makinave mė e shitur nė botė?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cila ėshtė marka e makinave mė e shitur nė botė?

Ėshtė Gjermane. Bėhet fjalė pėr Volkswagen.

Cila ėshtė marka e makinave mė e shitur nė botė?
Cila ėshtė marka e makinave mė e shitur nė botė?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 31/10/2017 18:11

Pavarėsisht skandalit tė lėshimeve nė atmosferė, qė nė vitin 2015 pėrfshiu gjigandėt gjermanė, kompania e Volksburgut ka shitur nė vitin 2016 dhjetė milionė e 312 mijė modele. Nė vend tė dytė ėshtė Toyota, me 100 mijė makina mė pak tė shitura. Tė dyja markat kanė regjistruar njė rritje tė shitjeve nė krahasim me vitin paraardhės.

Cila ėshtė makina mė e shitur?

Eshtė Corolla e Toyotas, me mė shumė se 1 milionė vetura tė shitura nė gjithė botėn. Nė vendin e dytė ėshtė Ford F-Series dhe nė vendin e tretė Volkswagen Golf. Nė klasifikimin e Top 100, ndėr makinat italiane ėshtė vetėm Fiat 500, nė vendin e fundit me 205 mijė makina tė shitura.


Reklamė


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
\SEjB

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė