Perspekti - Ēfarė duhet tė bėni nėse kėrkoni tė jeni i sukseshėm?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ēfarė duhet tė bėni nėse kėrkoni tė jeni i sukseshėm?

Njerėzit e suksesshėm bėjnė «do ditė kėto 10 gjėra!

Ēfarė duhet tė bėni nėse kėrkoni tė jeni i sukseshėm?
Ēfarė duhet tė bėni nėse kėrkoni tė jeni i sukseshėm?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 21/01/2018 08:56, Ndryshuar: 21/01/2018 16:02

Pavarėsisht nga qėllimi juaj, suksesi zakonisht ėshtė rezultati i zakoneve pozitive.

Perspekti mė poshtė ju liston 10 gjėra qė njrėzit e suksesshėm bėjnė ēdo ditė

Kėrkojnė ndihmė

Njerėzit e suksesshėm zakonisht kanė njė grup tė mirė pune. Edhe pse mund tė jetė njė bashkėshort/e, njė mik apo njė koleg i besuar, njerėzit e suksesshėm nuk e kanė problem tė mbėshteten tek tė tjerėt.

I zgjedhin sfidat e tyre

Ne mund tė bėjmė gjithēka por ne nuk mund tė bėjmė ēdo gjė dhe njerėzit e sukseshėm e dinė mirė kėtė. Tė kesh prioritet disa gjėra dhe tė lėsh tė tjera mėnjanė ėshtė zgjidhja.

Ata kanė vetėbesim

Sigurisht tė gjithė kemi moment pasigurie, pavarėsisht tė gjithave jemi njerėzorė. Por thelle thellė njrėzit e suksesshėm e dinė se do tė japin me tė mirėn e tyre kurdoherė.

Pėrkujdesen pėr veten

Ju kujtohen instruksionet qė ju jepen nė avion pėr tė vendosur maskėn e oksigjenit pėrpara sė tė ndihmoni tė tjerėt. Njerėzit e sukseshėm e dinė se nuk mund tė ndihmosh tė tjerėt nėse nuk je vetė i plotėsuar. Pėrkujdesja, ushqimi i mirė, fitnesi janė elementė tė rėndėsishėm pėr ato.

Ata pėrqafojnė imperfeksionin

Tė pėrpiqesh pėr tė arritur perfeksionin kėrkon goxha energji, ndėrsa ta pranosh imperfeksionin mund tė jetė ēliruese. Njerėzit e sukseshėm konsiderohen tė tillė pasi ata e pėrqafojnė dhe e pranojnė si tė tillė imperfeksionin e pėrditshėm.

Ata shijojnė edhe gjėrat e vogla

Jeta ėshtė e mbushur me fitore tė vogla. Mund tė jetė pėrfundimi i njė raporti nė afatin e caktuar, por edhe njė gotė ēaji tė nxehtė. Tė merrni pak kohė pėr tė kuptuar vlerėn e kėtyre momenteve dhe t'i shijoni ato, mund tė siguroni energjinė pėr tė vazhduar pėrpara.

Ata nuk e krahasojnė veten me tė tjerėt

Secili nga ne ka sfida dhe forcėn individuale pėr ti pėrballuar ato. Tė krahasohesh me tė tjerėt nuk ndihmon. Ndėrkohė tė fokusoheni te pikat tuaja tė forta apo tė dobėta mund t'ju ēojė drejt suksesit.

Ata nuk qurraviten pėr gabimet e sė shkuarės

Ne tė gjithė bėjmė gabime. Njerėzit e sukseshėm i pranojnė gabimet e tyre dhe mundohen tė mėsojnė prej tyre.

Dijnė si tė thonė jo

Jeta ėshtė e mbushur me aktivitete dhe tė thuash po pėr cdo gjė ėshtė e pamundur. Tė jesh nė gjėndje tė thuash jo dhe tė fokusohesh nė gjėra tė caktuara ėshtė diferenca e njerėzve tė sukseshėm nga ato tė zakonshėm.

Nuk lejojnė qė sfidat t'i pengojnė

Edhe pse nė ditėt mė sfiduese ata dinė si tė pėrballojnė ngarkesėn profesionale nė gjithė atė trysni psikologjike dhe t'ia dalin, sepse janė njerėz tė suksesshėm.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
3&QA!

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė