Si tė rrisim njė fėmijė tė mirė edukuar?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si tė rrisim njė fėmijė tė mirė edukuar?

Nga viti i dytė i jetės fėmija mund tė mėsohet tė thotė "faleminderit", tė mėsohet tė qėndrojė nė tavolinė, pra tė mėsojė si tė sillet me edukatė.

Si tė rrisim njė fėmijė tė mirė edukuar?
Si tė rrisim njė fėmijė tė mirė edukuar?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 21/12/2017 23:13

Kėto do tė ishin kėshillat pėr prindėrit sipas Perspekti!

Shembulli i mirė ėshtė gjithmonė mė i rėndėsishėm se kėshillat.

Nga viti i dytė i jetės ata duan shumė tė jenė si ju prandaj duhet tė silleni me edukatė nė shtėpi. Fėmija do tė mėsohet duke dėgjuar fjalėt "tė lutem", "mė fal" etj.

Filloni nga gjėrat bazė.

Pra fjalėt e mėsipėrme "tė lutem", "mė fal", "urdhėro", janė tė parat qė duhet t'i mėsoni fėmijės. E madje mund t'ja shprehni para mbushur vitin e parė tė jetės. Kur fillon tė flasė mund ta pyesni "si thuhet"?

Faleminderit!

E mėsoni gradualisht si tė qėndrojė nė tavolinė.

Nga viti i dytė i jetės fillon duke e ulur nga pesė minuta nė tavolinė me ju dhe e tregoni me zė tė lartė progresin e tij.

E inkurajoni tė pėrshėndesė tė tjerėt.

Pra tė thotė "mirupafshim", t'i japė dorėn dikujt, tė thotė "mirėdita".

Ai duhet tė jetė i sjellshėm edhe me fėmijėt e tjerė.

I shpjegoni se lodrat do tė pėrdoren nga tė gjithė me radhė dhe nėse kėrkon njė lodėr qė e ka njė fėmijė tjetėr pėr momentin nuk duhet tė gjuajė me dorė apo ta fyejė. Pra vendosni rregulla tė qarta.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
"%>LW

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.