Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn Ē.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn Ē.

Perspekti sjell pėr ju fjalorin ekonomik. Fjalėt ekonomike me shkronjėn Ē.

Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn Ē.
Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn Ē.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 09/10/2017 17:11

Ēeku

Urdhėr me shkrim i lėshuar nga njė palė (lėshuesi i ēekut) pėr palėn tjetėr( pėrfituesi i ēekut, qė zakonisht ėshtė njė bankė), nėpėrmjet tė cilit i kėrkohet bankės tė paguajė njė shumė tė pėrcaktuar me paraqitjen e lėshuesit ose tė njė pale tė tretė tė pėrcaktuar nga lėshuesi.

Ēmimi

Raporti i kėmbimit midis mallrave tė ndryshėm, i matur nė njėsi monetare.

Ēmimi Dysheme

Ėshtė njė minimum ligjor mbi ēmimin e njė malli apo shėrbimi. Njė shembull ėshtė paga minimale nė qoftė se ēmimi dysheme ėshtė mbi ēmimin e ekuilibrit, sasia e ofruar e tejkalon sasinė e kėrkuar. Pėr shkak tė tepricės qė vjen si rezultat, kėrkesat e blerėsve pėr mallin apo shėrbimin duhet qė nė njėfarė mėnyre tė racionohen midis shitėsve.

Ēmimi Tavan

Ėshtė njė maksimum ligjor i ēmimit tė njė malli ose shėrbimi. Njė shembull ėshtė kontrolli i qirasė. Nė qoftė se ēmimi tavan ėshtė nėn ēmimin e ekuilibrit, sasia e kėrkuar e tejkalon sasinė e ofruar. Pėr shkak tė mungesės qė vjen si rezultat, shitėsit duhet qė nė njėfarė mėnyre tė racionojnė mallin ose shėrbimin midis blerėsve.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
6$6M<

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.