Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn G.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn G.

Perspekti sjell pėr ju fjalorin ekonomik. Fjalėt ekonomike me shkronjėn G.

Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn G.
Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn G.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 09/10/2017 17:35

G7, Grupi i tė Shtatėve

Grupi i shtatė ekonomive industriale kryesore pėrbėhet nga (Kanada, Francė, Gjermani, Itali, Japoni, Mbretėri e Bashkuar dhe SHBA). Kryeministrat apo ministrat e ekonomisė sė kėtyre vendeve takohen nė mėnyrė periodike pėr tė diskutuar marrėdhėniet politike, ekonomike, monetare dhe financiare nė planin ndėrkombėtar.

Gjendja Monetare

Ėshtė paraqitja e treguesve monetarė, nė mėnyrė tė sintetizuar nga konsolidimi i bilanceve tė bankave tregtare dhe bilancit tė Bankės sė Shqipėrisė. Gjendja monetare siguron informacionin e nevojshėm pėr formulimin, zbatimin dhe monitorimin e politikės monetare. Pėrpunimi i tė dhėnave bėhet nė bazė tė metodikės sė hartimit tė gjendjes monetare.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
W^G0-

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė