Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn Y.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn Y.

Perspekti sjell pėr ju fjalorin ekonomik. Fjalėt ekonomike me shkronjėn Y.

Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn Y.
Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn Y.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 09/10/2017 18:38

Yield-I, Kurba e Yield-It

Pėrqindja vjetore nė kthim nga njė investim, e shprehur nė pėrqindje. Ndėrkohė, kurba e yield-it tregon lidhjen ndėrmjet yield-eve dhe datave tė maturimit pėr njė grup obligacionesh, zakonisht pėr obligacione tė qeverisė, nė njė moment tė caktuar.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
4%4ZI

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė