Perspekti - Vollga Durres Turizėm Durres
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.
Kompania/biznesi u dėrgua me email
Detajet e biznesit janė dėrguar me email tek emaili i zgjedhur nga ju.
Kompania/biznesi nuk u dėrgua me email
Detajet e biznesit nuk janė dėrguar me email tek emaili i zgjedhur nga ju. Ju lutem provojeni pėrsėri ose kontaktoni Perspekti.
Dėrgoja shoqėrisė
Ju lutem shtoni emailin tuaj dhe emailin e shoqėrisė dhe detajet e kėtij biznesi do ju dėrgohet shoqėrisė juaj nga Perspekti.
Email juaj:
Email i shoqėrisė:
Kompania/biznesi nuk mund tė dėrgohet.
Ju lutem kontrolloni emailin dhe provojeni pėrsėri. Nėse keni probleme kontaktoni Perspekti.

Vollga Durres

Industritë që Vollga Durres përfshin

Turizėm

Adresa

Durres
3082 shikime

Përshkrimi

Durrėsi ėshtė qyteti i dytė mė i madh nė Shqipėri. Ėshtė njė nga qytetet mė tė lashtė dhe mė tė rėndėsishėm ekonomikė tė Shqipėrisė. Durrėsi ėshtė i vendosur nė bregdetin qėndror shqiptar, rreth 33 km (21 mi), nė perėndim tė kryeqytetit Tiranė. Ai ndodhet nė njė nga pikat mė tė ngushta tė Detit Adriatik, pėrballė porteve italiane tė Barit (300 km/186 mi larg) dhe Brindisit (200 km/124 mi larg). Qyteti i Durrėsit ėshtė i populluar nga rreth 202.000 banorė(me tė dhėnat e vitit 2009). Nė qytetin e Durrėsit ndodhet universiteti mė i ri publik nė Shqipėri i quajtur Aleksandėr Moisiu. Durrėsi mbahet mend edhe si kryeqyteti i shtetit shqiptar nga 7 marsi 1914 deri mė 11 shkurt 1920. Durrėsi u bė kryeqytet i Mbretėrisė sė Shqipėrisė nga Princ Vidi kur ai zbarkoi mė 7 mars 1914 e deri nė vendimin e Kongresit tė Lushnjės tė datės 11 shkurt 1920 pėr shpalljen e Tiranės si kryqytetin e ri tė shtetit shqiptar.

Kompani dhe biznese tė ngjashme


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj


Emri:
Vendndodhja:
Komenti:


Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
k-9EB

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.