Perspekti - Ja gabimet mė qesharake tė CV-ve tė disa personave.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ja gabimet mė qesharake tė CV-ve tė disa personave.

Mos gėnjeni nė CV-nė tuaj dhe pėrpiquni tė mos bėni gabime. Pavarėsisht se disa persona nuk kanė njė CV tė mirė dhe nuk kanė punuar shumė, ata bėjnė ndonjėherė edhe gabime qesharake dhe pėr mė tepėr pėrpiqen ti fshehin gafat me gėnjeshtra tė guximshme.

CV shembull
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 25/10/2015 09:04

Faqja online CareerBuilder koleksionoi disa nga gabimet mė qesharake tė CV-ve tė disa personave.

Kėto janė 10 prej tyre:

1. Aplikanti pretendonte se kishte qenė CEO nė kompaninė nė tė cilėn po aplikonte

2. Aplikanti pretendonte se fliste rrjedhshėm dy gjuhė  njėra prej tė cilave ishte latinishtja e vjetėr

3. Aplikanti shkroi fjalėn bordello nė vend tė fjalės magazinė kur rendiste punėt e mėparshme (nė anglisht whorehouse me warehouse)

4. Aplikanti e prezantoi veten nė zarf me shprehjen Hej ti

5. Aplikantja kėrkonte punė shėrbim klienti, por shkruante se e kishte lėnė punėn e mėparshme se nuk ja dilte dot me klientėt e nevrikosur

6. Aplikanti pretendonte tė ishte fitues i Ēmimit Nobel

7. Aplikanti qė pretendonte tė ishte i ēertifikuar me HVAC (punėtorė qė merren me ventilimin, nxehtėsinė dhe ajrin e kondicionuar nėpėr ambjente tė brendshme) mė vonė pyeti punėdhėnėsin e tij se ēfarė do tė thoshte HVAC.

8. Aplikanti pretendonte se kishte qenė nė njė kolegj, i cili nė fakt nuk ekzistonte.

9. Njė aplikant pėr pozicionin e shoferit tha se kishte 10 vjet eksperiencė por patentėn e kishte marrė para 4 vjetėsh.

10. Nė CV-nė e tij, njė aplikant kishte shkruar sikur punonte nė tre kompani tė ndryshme nė tre qytete tė ndryshme njėkohėsisht.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
LJ?P;

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.