Cilat janė pyetjet mė kreative gjatė intervistave tė punės?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Cilat janė pyetjet mė kreative gjatė intervistave tė punės?

Edhe punėt mė pak krijuese mund ta ēojnė intervistuesin tė bėjė pyetje nė lidhje me kreativitetin. Kjo sepse intervistuesi do tė vlerėsojė se ēfarė mund tė bėjė kandidati jashtė kornizave dhe sa mund tė gjenerojė koncepte inovative dhe origjinale, metoda dhe zgjidhje pėr problemet.

Cilat janė pyetjet mė kreative gjatė intervistave tė punės?
Cilat janė pyetjet mė kreative gjatė intervistave tė punės?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 28/01/2018 23:34

Pyetjet kreative janė njė taktikė e pėrdorur nga rekrutuesit pėr tė parė se ēfarė ju mendoni, duke dhėnė pėrgjigje tė detajuara, tė shpejta dhe tė qarta si dhe pėr tė komunikuar idetė tuaja nė njė mėnyrė profesionale.

Pyetjet mė tė shpeshta kreative dhe pėrgjigjet pėr to:

Pėrshkruani njė situatė kur ju keni dhėnė njė zgjidhje kreative pėr njė problem nė punė...

Ju mund ta pėrdorni kėtė mundėsi pėr tė treguar se kur keni nisur njė proces, sistem tė ri dhe si ky proces ka ndikuar nė kompani.

Keni zgjidhur ndonjėherė ndonjė problem nė mėnyrė origjinale dhe inovative?

Nė kėtė mėnyrė ju mund tė tregoni se si mund tė vini me njė plan tė ri pėr tė zgjidhur problemet.

Pėrshkruani njė ide inovative qė mund tė keni pasur dhe si e keni implementuar atė nė punė?

Kjo pyetje me tė vėrtetė teston krijimtarinė tuaj, kėshtu sigurohuni tė flisni pėr idenė mė unike qė mund tė keni patur, si e keni transmetuar kėtė ide, dhe pse ishit i suksesshėm.

Mė tregoni pėr ndonjė ide inovative tuajėn qė nuk ka funksionuar...

Pyetja ėshtė pėr tė parė se si reagoni ndaj dėshtimeve qė keni pasur dhe si ka ndikuar te kreativiteti juaj. Ju duhet tė jeni tė sinqertė dhe tė shpjegoni se pse nuk ka funksionuar dhe si ka ndikuar kjo nė kompani.

Pėrshkruani njė rast kur ideja juaj ka funksionuar dhe pse ėshtė konsideruar e rrezikshme dhe e paarritshme nga menaxhimi.

Tregoni pėr njė ide qė keni pasur dhe qė nuk ju kanė mbėshtetur por ju e keni bėrė tė suksesshme. Shpjegoni se si keni pėrballuar komentet negative dhe se si keni mundur tė arrini suksesin.

Na tregoni se kur e keni zgjidhur njė problem nė mėnyrė unike dhe shumė tė shpejtė.

Intervistuesi do tė dijė se sa shpejt mund tė mendoni.

Sipas mendimit tuaj, cila ėshtė arritja mė e madhe juaja?

Intervistuesi kėtu ėshtė duke pritur njė pėrgjigje mbresėlėnėse kėshtu mos qėndroni i turpshėm, identifikoni idenė tuaj, si arritėt qė tė dilni kaq mirė.

Pėrgjigjet e dhėna mė sipėr janė disa shembuj dhe nuk duhet tė merren fjalė pėr fjalė. Intervistuesi do tė dijė sa shpejt ju mendoni, sa krijues dhe tė vendosur jeni pėr tė sjellė koncepte inovative dhe unike nė punė.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
#Ha5>

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.