Perspekti - 3 gjėra qė i mėsoni nga njė punė qė urreni.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

3 gjėra qė i mėsoni nga njė punė qė urreni.

Nė njė botė perfekte, ju do ta donit punėn tuaj. Nėse do tė fitonit shumė para, tė punoni me njerėz tė mrekullueshėm, dhe tė keni njė liri tė palimituar pėr tė bėrė ēfarė tė doni.

Nėse nuk dėshironi tė shkoni nė fund tė listės gjatė vlerėsimeve tė performancės, ju nuk do tė flisni pėr problemet qė keni.
Nėse nuk dėshironi tė shkoni nė fund tė listės gjatė vlerėsimeve tė performancės, ju nuk do tė flisni pėr problemet qė keni.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 09/06/2017 15:40, Ndryshuar: 09/06/2017 22:42

Gjithsesi, nuk jemi nė botėn perfekte. Jemi nė njė botė ku zgjimi ēdo mėngjes ėshtė njė rutinė e bezdisshme, pėr shkak tė mendimit qė do tė bėni tė njėjtėn punė pa pushim. Ju jeni nė njė botė ku shumica e punėve janė modeluar pėr tė bėrė para dhe jo lumturi. Ju e dini, thellė brenda vetes, qė nėse hiqni dorė, mund tė jetė mundėsia mė e mirė, por faturat tuaja nuk do tė paguhen vetė.

Pra, ēfarė mund tė bėni? Ēfarė mund tė bėni?

Shikojeni punėn tuaj nė kėtė mėnyrė. Nėse ju keni qėndruar pėr njė kohė tė gjatė nė punėn tuaj ju i keni mėsuar disa hile tė saj, dhe edhe nėse nuk e pėlqeni atė keni marrė mėsime tė vlefshme.

Ju jeni mė i fortė nga sa mendoni

Ēdo ditė, pa pushim pėrballeni me shumė gjėra. Ju pėrballeni me kolegė qė flasin, qė shtypin tastierėn me zhurmė ose e pėrplasin atė gjithė nerva. Ju pėrballeni me shefin qė ju bėn tė ndiheni sikur kurrė nuk jeni i mirė mjaftueshėm. Ju pėrballeni me detyra qė mund tju bėjnė tė qėndroni gjithė natėn zgjuar pėr ti pėrfunduar ato.

Pėrsėri ndodheni po nė atė punė. Jeni pėrsėri gjallė, duke u pėrpjekur, dhe shpresoni qė ditvn e ardhshme diēka do tė ndryshojė.

Ju mėsoni ta shikoni gotėn gjysėm plot

Kur ju detyroheni tė pėrballeni me negativitetin ēdo ditė, ju keni 2 zgjedhje. Ose do tė zhdukni ēdo gjurmė humaniteti brenda jush, ose do ta nxirrni atė mė nė pah.

Nė vend qė tė mėrziteni me kolegėt tuaj, merreni kėtė si njė mėsim pėr tė pėrballuar njerėz tė vėshtirė. Nė vend qė tė krahasoni nivelet e performances sė padrejtė, ju festoni edhe fitoret mė tė vogla. Nė vend qė tė reflektoni pėr atė qė keni qenė, fokusohuni nė atė qė mund tė jeni.

Ju mėsoni tė merrni vendime tė vėshtira

Nėse ka diēka qė tė gjitha problemet e kanė njėlloj ėshtė qė ato kanė nė rrėnjė frikėn. Ju nuk dėshironi tė vlerėsoni sjelljen e shefit tuaj, sepse ju keni frikė se do ti bėni gjėrat mė keq. Nėse nuk dėshironi tė shkoni nė fund tė listės gjatė vlerėsimeve tė performancės, ju nuk do tė flisni pėr problemet qė keni. Ju nuk dėshironi tė hiqni dorė nga puna juaj sepse keni frik se nuk do tė keni alternativa tė tjera.

Nė vend tė kėsaj ju duhet tė bėni diēka. Ju mund tė mos i bėni gjėrat mė mirė nė vendin tuaj tė punės, por ju pėrsėri mund ta bėni veten mė tė mirė. Flisni pėr njerėzit tek tė cilėt keni besim pėr situatėn tuaj, pyesni pėr kėshilla dhe vendosni pėr veten ēfarė dėshironi tė bėni mė pas. Nėse nuk keni ēfarė tė bėni mė shumė, ėshtė mire tė ecni pėrpara. Ju mund tė qėndroni dhe tė duroni derisa tė gjeni njė punė mė tė mirė, ose mund tė hiqni dorė dhe tė krijoni kompaninė tuaj ku mund tė vendosni rregullat tuaja, dhe tė bėni sa mė mirė profesionin tuaj.

Edhe pėrse mund tė duket e pamundur, nuk ėshtė kurrė vonė pėr ti bėrė gjėrat mė mirė. Shikoni punėn tuaj me njė kėndvėshtrim tjetėr, dhe ju mund tė gjeni njė diamant tė fshehur poshtė pluhurave.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
=OB?J

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.