Si tė pėrshtatemi me kulturėn e njė kompanie?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si tė pėrshtatemi me kulturėn e njė kompanie?

Shumė ekspertė punėsimi shprehen se gjatė punėsimit tė njė kandidati ėshtė shumė e rėndėsishme nė radhė tė parė pėrshtatshmėria dhe pėrputhja qė ka ky kandidat me kompaninė.

Si tė pėrshtatemi me kulturėn e njė kompanie?
Si tė pėrshtatemi me kulturėn e njė kompanie?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 06/02/2018 10:56

Shumė ekspertė punėsimi shprehen se gjatė punėsimit tė njė kandidati ėshtė shumė e rėndėsishme nė radhė tė parė pėrshtatshmėria dhe pėrputhja qė ka ky kandidat me kompaninė dhe sė dyti pėr aftėsitė qė ai zotėron.

Teoria ėshtė se ju mund tė mėsoni aftėsitė, por jo vlerat qė mbart. Dhe kompanitė kanė nevojė tė kenė tė punėsuar tė cilėt, arrijnė tė ingranohen shpejt me vlerat kryesore tė kompanisė.

Mė poshtė janė tri mėnyra pėr tė vlerėsuar nėse njė aplikant pėrshtatet me kulturėn tuaj tė kompanisė:

1. Vėreni veprimet

Kandidatėt mund tė shprehen se ata kanė vlerat e firmės tuaj, por mėnyra mė e mirė ėshtė qė ata ta demonstrojnė me veprime kėtė gjė. Krijoni njė ushtrim nė grup ose bashkėveprim me punonjėsit aktualė nė kompani pėr tė provuar njė situatė reale nėse kandidati i zotėron realisht ato qė ka deklaruar.

2. Tregohuni tė qartė nė lidhje me kulturėn tuaj

Jini tė hapur dhe tė sinqertė pėr atė qė ėshtė e vėrtetė brenda kompanisė tuaj. Disa kandidatė do tė vendosnin vetė tė largoheshin nė qoftė se ata mendojnė se nuk mund tė pėrshtaten me kulturėn e kompanisė tuaj.

3. Pyesni pėr ēdo vlerė veē e veē

Vlerėsoni nėse ėshtė e mundur tė gjitha vlerat me njė proces tė veēantė. Ju do tė mund tė mėsoni se ndėrsa pyesni kandidatin ju do tė kuptoni se ēfarė vlerash realisht kompania ka dhe deri nė ēpikė qėndroni me kandidatin.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
'1#N

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.