Vende turistike qė i kthejnė paratė nėse bie shi.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Vende turistike qė i kthejnė paratė nėse bie shi.

"Abbronzati o rimborsati" nė Itali paraqet principin e rikthimit tė parave. Nė kėtė mėnyrė pushuesit nė pjesėn veriperėndimore tė Italisė mundohen ti kėnaqin vizitorėt e tyre gjatė fillimit tė verės.

"Abbronzati o rimborsati" nė Itali paraqet principin e rikthimit tė parave.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 30/09/2017 19:12

Dy plazhe nė Jesolo, nė veri tė Venedikut, janė aq tė dėshpėruara nė tėrheqjen e turistėve saqė kanė vendosur tė bėjnė marrėveshje me tė cilėn vizitorėve u ofrohet kthim i tė hollave nėse bie shi gjatė qėndrimit tė tyre. Marrėveshja vlen pėr secilin turist i cili do ta kalojė pushimin veror atje.

"Mundohemi ta bėjmė Jesolon destinacion detar tė popullarizuar pėr turistėt e Italisė dhe Evropės", thonė pėrfaqėsuesit e pushuesve.

Sipas marrėveshjeve, turistėt tė cilėt do tė pagujnė 1 Euro mė tepėr kur marrin ombrellė do tė fitojnė kthim tė plotė nėse dita e tyre shkatėrrohet pėr shkak tė shiut, por kjo vlen vetėm nėse ka mbi 3 milimetra shi ndėrmjet orės 11 dhe 17.

Rrethina e Venedikut tėrheq 20 miliona turistė ēdo vit. Por, Jesolo ka probleme me turizmin pėr shkak tė motit tė keq nė Qershor.

Moti i keq ėshtė arsyeja e rėnies sė turizmit pėr 18%, kėtė vend mė tė dobėtin gjatė 20 viteve tė fundit.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
RGTIO

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė