Destinacionet e vjeshtės, 10 qytetet Europiane mė tė lira pėr t'u vizituar kėtė periudhė.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Destinacionet e vjeshtės, 10 qytetet Europiane mė tė lira pėr t'u vizituar kėtė periudhė.

Nga plazhet mė tė famshme e deri tek kėshtjella e Drakulės, mė poshtė do tė gjeni disa prej qyteteve mė tė bukura por mbi tė gjitha lehtėsisht tė pėrballueshme financiarisht pėr tė udhėtuar gjatė stinės sė vjeshtės.

Alicante, Spanjė
Alicante, Spanjė
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 01/10/2017 22:08

Alicante, Spanjė

Alicante e Spanjės ėshtė vendi ideal pėr tė gjithė ata qė janė tė dashuruar pas plazheve. Ky qytet ofron edhe mundėsinė qė disa prej plazheve tė tij tė jenė shumė pranė qytetit tė vjetėr, prandaj ju pasi tė shplodheni nė plazh, gjatė kthimit mund tė vizitoni edhe qytetin e vjetėr. Ėshtė vendi ideal pėr njė arratisje tė shkurtėr shplodhėse gjatė vjeshtės.

Lisbonė, Portugali

Lisbonė, Portugali

Lisbonė, Portugali

Shpeshherė i lėnė nė hije krahasuar me shtetet e saj fqinje, por mahnitja qė tė lė ky qytet mund tė kuptohet vetėm kur shėtit nė rrugėt e tij. Ajo ėshtė njė prej opsioneve mė tė lira pėr tė udhėtuar nga shumė detinacione tė tjera tė Europės Perėndimore

Lubljana, Slloveni

Lubljana, Slloveni

Lubljana, Slloveni

Nėse festivali i njohur i verės nuk ėshtė i mjaftueshėm pėr t'ju tunduar qė tė shkoni tė vizitoni Slloveninė, atėherė natyra qė ju ofron ky qytet gjatė stinės sė vjeshtės do t'ju tundojė me siguri. I cilėsuar nė 2016 si qyteti i Gjelbėr i Europės nė vitin 2016, Lubjana ėshtė njė prej kryeqyteteve qė tė mbush shpirtin si me pamjen ashtu edhe me ajrin e pastėr tė njė qyteti pa kaosin e trafikut. Shititjet gjatė lumit qė kalon mes pėr mes kėtij qyteti dhe pikat e ndryshme historike, por mbi tė gjitha ēmimet e ulėta e bėjnė kėtė njė prej qyteteve mė tė pėrzgjedhura pėr tė kaluar pushimet gjatė vjeshtės.

Budapest, Hungari

Budapest, Hungari

Budapest, Hungari

Ky kryeqytet piktoresk, i vendosur pėrgjatė dy anėve tė lumit Danub, ėshtė njė prej destinacioneve mė tė preferuara gjatė stinės sė vjeshtės. Pėrveē pikave kryesore tė qytetit, si Parlamenti, kopshti i famshėm Margaret, sheshi i Heronjve, ju nuk duhet tė lini kurrėsesi pa provuar banjot termale, tė cilat u hapėn nė 1913.

Varshavė, Poloni

Varshavė, Poloni

Varshavė, Poloni

Qyteti turistik i Krakovit nė Varshavė, ėshtė njė prej zgjedhjeve mė tė mira pėr tė gjithė ata turistė qė janė nė kėrkim si tė eksplorimit tė pikave tė ndryshme hisotirke ashtu edhe tė njė natyrė qė ėshtė shumė e pasur. Muze tė shumllojshėm, godina tė periudhės komuniste, por mbi tė gjitha kėtu ju mund tė shijoni edhe jetėn e natės e cila ėshtė e pasur me pube dhe lokale tė shumta. Njė avantazh tjetėr kėtu janė edhe ēmimet shumė tė ulėta.

Vilnius, Lituani

Vilnius, Lituani

Vilnius, Lituani

Kyeqyteti i pasur piktoresk i Lituanisė ruan edhe gjatė ditėve tė sotme njė prej qyteteve tė vjetra mė tė mėdha te Europės. Nė kėtė qytet ndėrthuret e vjetra mė tė renė, kėshtjellat antike, muze tė ndryshėm dhe shumė qiejgėrvishtės, tė cilėt e bėjnė Vilniusin njė prej destinacioneve mė tė preferua tė vjeshtės, kjo sidomos duke i shtuar edhe ēmimet shumė tė ulėta.

Sofje, Bullgari

Sofje, Bullgari

Sofje, Bullgari

Sipas Indeksit Europian "Backpacker 2017", kryeqyteti Bullgar, Sofja, ėshtė qyteti mė i lirė pėr t'u vizituar nė Europė. Opsionet qė ju keni pėr tė vizituar disa prej muzeve, kėshtjellave apo plazheve tė mrekullueshme janė tė shumta. Njė prej maleve mė tė preferuara qė ka njė numėr tė lartė turistėsh ėshtė, Mali Vitosha, nė tė cilin mund tė shkohet me autobuz.

Granada, Spanjė

Granada, Spanjė

Granada, Spanjė

Spanja Jugore gumėzhin gjatė muajve tė verės, prandaj gjatė muajve tė vjeshtės ajo ėshtė destinacioni ideal pėr t'u vizituar. Granada ka diēka magjike pėr tė cilėn ia vlen udhėtimi nė kėtė qytet, dhe ajo ėshtė kėshtjella pėrrallore e Alhambras. Shumica e restoranteve, lokaleve kanė ēmime tė lira.

Brasov, Rumani

Brasov, Rumani

Brasov, Rumani

Tė gjthė dashamirėsit e filmave horror nuk mund tė lėnė kurrėsesi pa vizituar Brasovin, qyteti qė ka frymėzuar, Bram Stoker pėr tė shkruar Drakulan. I vendosur nė zemėr tė Transilvanisė dhe i pėrbėrė nga shtėpi shumėngjyrėshe, kafene karakteristike dhe njė pėrzierje interesante tė historisė dhe legjendės lokale, jo vetėm Brasov por qytete tė ndryshme tė Rumanisė janė disa prej destinacioneve mė tė preferuara nė Europė sidomos gjatė vjeshtės. Njė tjetėr tjetėr faktor qė ndikon nė kėtė drejtim janė edhe ēmimet shumė tė ulėta qė kėto qytete kanė.

Beograd, Serbi

Beograd, Serbi

Beograd, Serbi


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
XiQ5`

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.