Gjėrat qė nuk duhet tė bėni nėse vendosni tė shkoni nė Dubai
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Gjėrat qė nuk duhet tė bėni nėse vendosni tė shkoni nė Dubai

Tė gjithė ne kemi tradita tė ndryshme, kultura tė ndryshme, ritualė tė ndryshėm dhe praktika tė tjera fetare.

Gjėrat qė nuk duhet tė bėni nėse vendosni tė shkoni nė Dubai
Gjėrat qė nuk duhet tė bėni nėse vendosni tė shkoni nė Dubai
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 25/11/2017 21:40

Tė gjitha vendet kanė ligje, koncepte dhe praktika tė ndryshme, por ndoshta, gjėrat qė janė normale nė vendin tuaj, konsiderohen ekstreme nė vende tė tjera.

Perspekti ju sjell gjėrat normale qė sduhet tė bėni nė Dubai sepse mė vonė ju duhet tė vuani pasojat.

Tė kėndoni dhe kėrceni nė publik

Pėr shumė prej nesh, kjo ėshtė diēka normale dhe pjesė e kulturės moderne, por nė Dubai ėshtė e patolerueshme. Si dhe ėshtė e ndėshkueshme nėse vendosni muzikė tė lartė nė rrugėt e Dubait.

Tė pini alkool nė vende publike

Me siguri tė pish birra nė lokal ėshtė njė aktivitet i zakonshėm, por nėse e bėn kėtė nė Dubai do tė ngarkoheni me disa rregulla strikte.

Tė putheni nė publik

Pasqyrimi publik i afeksionit apo puthjet pėr partnerin tėnd ėshtė ofendim nė Dubai. Mbajeni dashurinė pėr njėri-tjetrit kur tė jeni nė njė vend mė privat.

Tė tregoni shumė stil

Tani, kjo ėshtė diēka vėrtet e ēuditshme. Ndalohet tė pėrdorni shumė stil nė veshje dhe duhet ta kontrolloni atė. Sigurohuni qė mos tju duket lėkura.

Tė bėrit fotografi

Tė bėsh fotografri ėshtė me tė vėrtetė njė pjesė e rėndėsishme e ditėve tona tė lumtura, por nėse jeni nė Dubai duhet tė jeni mė tė kujdesshėm kur shkrepni foto. Fotografoni ndėrtesat e larta, apo ngjyrat e jetės sė pėrditshme, por mos cėnoni jetėn private tė femrave tė tjera.

Gjuha

Duhet tė tregoni shumė kujdes me fjalėt, pasi tė pėrdorni fjalor abuziv apo vulgar nuk ėshtė asnjėherė njė opsion i mirė. Gjithashtu mos guxo tė flasėsh kundėr Islamit.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
*B&'_

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.