A e dini kush ėshtė perla natyrore e pazbuluar e Tiranės?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

A e dini kush ėshtė perla natyrore e pazbuluar e Tiranės?

Nė afėrsi tė Tiranės janė dy fshatra me emrin Priskė, e nė fakt janė Priska e Madhe dhe e Vogėl. Gjenden nė lindje tė Tiranės, dhe qė merren kryesisht me bujqėsi dhe blegtori.

A e dini kush ėshtė perla natyrore e pazbuluar e Tiranės?
A e dini kush ėshtė perla natyrore e pazbuluar e Tiranės?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 14/12/2017 22:33

Praska e Madhe dhe Priska e Vogėl kanė njė reliev tė butė kodrinoro-malor dhe tė gjelbėruar. Rrugėt mund tė thuhet se janė tė mira, pavarėsisht se tek-tuk ka dale asfalti dhe duken gropat e lėna, por megjithatė mund tė udhėtohet.

Peisazhi ėshtė i veēantė, si nė verė me gjelbėrimin e thellė, ashtu edhe nė vjeshtė kur natyra fillon e zverdhohet. Nga kodrat e Priskės ka njė panoramė mahnitėse ku vendin kryesor e zė Liqeni i Bovillės dhe Brari.

Ky padyshim ėshtė njė destinacion turistik mjaft interesant, qoftė pėr turizmin shoqėror apo edhe atė familjar.

Nuk ėshtė vetėm natyra, por edhe trashgimia kulturore dhe etnografike, mėnyra e jetesės dhe mbi tė gjitha, prodhimet bio dhe ajo qė e veēon kėtė atraksion ende "tė pazbuluar" apo shumė pak tė zbuluar, ėshtė se ndodhet krejt fare pranė Tiranės.

Le ta prezantojmė edhe Priskėn si njė destinacion tė afėrt turistik, jo vetėm pėr kryeqytetasit, por edhe pėr tė gjithė tė tjerėt qė duan ta vizitojnė, dhe atė gjatė gjithė vitit.

A e dini kush ėshtė perla natyrore e pazbuluar e Tiranės?

A e dini kush ėshtė perla natyrore e pazbuluar e Tiranės?

A e dini kush ėshtė perla natyrore e pazbuluar e Tiranės?

A e dini kush ėshtė perla natyrore e pazbuluar e Tiranės?

A e dini kush ėshtė perla natyrore e pazbuluar e Tiranės?

A e dini kush ėshtė perla natyrore e pazbuluar e Tiranės?

A e dini kush ėshtė perla natyrore e pazbuluar e Tiranės?

A e dini kush ėshtė perla natyrore e pazbuluar e Tiranės?

A e dini kush ėshtė perla natyrore e pazbuluar e Tiranės?

A e dini kush ėshtė perla natyrore e pazbuluar e Tiranės?


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
Pg4/%

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.