Perspekti - Muret e lėvizshme: Njė zgjidhje pėr shtėpitė e vogla.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Muret e lėvizshme: Njė zgjidhje pėr shtėpitė e vogla.

Ndonjėherė ju duhet njė dhomė shtesė, duhet tė zgjeroni dhomėn e ndenjes, ose doni njė vend punė tė pavarur. Apo jo?

Muret e lėvizshme
Muret e lėvizshme
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 11/03/2016 12:05

Nėse nė shtėpinė tuaj nuk keni hapsirėn e duhur qė ēdokush tė jetojė nė mėnyrė tė rehatshme, atėherė ēfarė duhet tė bėni? Duhet tė ndėrroni shtėpi? Apo tė nxirrni ndonjė person nga shtėpia? Sigurisht qė jo! Zgjidhja mund tė gjendet edhe pa sakrifikuar. Zgjidhja ėshtė tė ndryshoni muret: Nė vend qė ti keni ato tė fiksuara, bėjini tė lėvizshme.

Ky sugjerim vjen nga arkitektet e studios PKMN Architectures. Ata kanė zhvilluar projektin Little Big Houses (Pequeńas Grandes Casas), qė mundėson rregullimin e hapsirave pėr ta rritur atė duke pėrdorur muret e lėvizshme dhe mobiliet.

Dhe arkitektet e PKMN pėlqejnė tė thonė, Ēdo centimetre katror ėshtė flori.

Kėta arkitektė me studio nė Madrid kanė transformuar shumė shtėpi. Ata thonė se njė shtėpi nuk ka nevojė tė ketė hapsira shumė tė mėdha pėr tė vendosur mure tė lėvizshme.

Arkitektet janė kujdesur tė shėndėrrojnė nė hapsira tė nevojshme shtėpi nga 30 deri nė 150 metra katrorė, dhe qėllimi i tyre ėshtė padyshim tė pėrshtasė shtėpinė me stilin e jetesės sė personave dhe jo anasjelltas.

Muret e lėvizshme: Njė zgjidhje pėr shtėpitė e vogla.

Muret e lėvizshme: Njė zgjidhje pėr shtėpitė e vogla.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj


Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
[.)-P

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė