Keni celular tė ngadaltė? Ja si mund ta shpejtoni.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Keni celular tė ngadaltė? Ja si mund ta shpejtoni.

Apple mė nė fund e pranoi, bateritė kanė njė jetėgjatėsi tė shkurtėr dhe e ngadalėsojnė punėn e celularit sapo tė vjetrohen.

Keni celular tė ngadaltė? Ja si mund ta shpejtoni.
Keni celular tė ngadaltė? Ja si mund ta shpejtoni.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 23/12/2017 13:27

Lajmet se Apple qėllimisht ngadalėson celularėt e vjetėr sapo tė dalin modelet e reja, pushtuan rrjetet sociale kėtė javė.

Por, gjigandi teknologjik nuk vonoi dhe doli menjėherė me njė reagim zyrtar, ku pranoi se ėshtė e vėrtetė qė celularėt ngadalėsohen, por se faji qėndron tek bateritė.

Bateritė kanė ngadalėsuar celularėt iPhone, duke i bėrė shumė njerėz tė mendojnė se kompania po i detyron njerėzit qė tė blejnė njė celular tė ri.

Njerėzit nuk janė tė lumtur. Nė fakt, njė padi ėshtė ngritur kundėr kompanisė nga pėrdoruesit e iPhone. Por, sipas kompanisė, ka njė mėnyrė se si ta shpejtoni punėn e celularit tuaj.

Ju mund ta ndėrroni baterinė e celularit dhe ta merrni njė bateri tė re. Kjo do ta rikthejė fuqinė e procesorit tė celularit dhe natyrisht kushton shumė mė lirė se ta blini njė celular tė ri.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
Gf" C

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė