Sallatė Frutash
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Sallatė Frutash

Njė sallatė frutash e mrekullueshme, pėrveē rekomandimit tė Perspekti ju mund tė pėrdorni frutat tuaja tė preferuara.

Sallatė Frutash
Sallatė Frutash
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 28/09/2017 20:40

Pėrbėrėsit:

150 gramė luleshtrydhe

2 kokrra kivi

2 kokrra pjeshkė

1 kokėrr limon

2 banane

gjysmė pjepri

gjysmė ananasi

50 gramė sheqer

Pėrgatitja:

Pasi i kemi larė tė gjitha frutat, i presim nė copėza tė vogla katrore. Fillojmė me luleshtrydhet, kivin, pjeshkėt, pjeprin, ananasin dhe nė fund bananen, pasi kjo e fundit ka tendencė tė nxihet.

Llojet e frutave mund t'i ndryshoni sipas dėshirės, por mos pėrdorni vetėm fruta tė ėmbla. Por nėse e bėni, sigurohuni qė sheqeri tė jetė i njė sasie mė tė ulėt.

I hedhim nė njė enė qelqi dhe shtrydhim kokrrėn e limonit sipėr. Si hap i fundit na ngelet tė shtojmė sheqerin, ose mund ta bėjmė sherbet sipas dėshirės, dhe i trazojmė tė gjithė sė bashku. Kėshillohet qė sallatėn e frutave ta lini nė njė vend tė freskėt pėr tė paktėn 1 orė, kėshtu frutat zbuten dhe shkėmbejnė shijet.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
R

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė