Sallatė Frutash
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Sallatė Frutash

Frutat janė tė mbushura nė vlera ushqyese prandaj duhen konsumuar nė ēdo stinė tė vitit.

Sallatė Frutash me bajame
Sallatė Frutash me bajame
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 06/10/2016 17:44

Pėr ju japim njė koleksion frutash qė formojnė njė sallatė plot shije dhe plot vlera ushqyese.

Pėrbėrėsit pėr 4-5 persona:

fruta tė llojeve tė ndryshme, 1 kg

sheqer, 2-3 lugė gjelle

lėng limoni, 1 lugė gjelle

liker, 2 lugė gjelle

bajame ose arra tė qėruara, 2 lugė gjelle

Pėrgatitja:

Merren fruta sipas sezonit (3-4 lloje), qėrohen, priten nė kubikė mesatarė, vendosen nė piatancė, spėrkaten me lėng limoni, pak liker ose nė mungesė verė e ėmbėl, sheqer dhe lihen nė frigorifer pėr 30 minuta. Sallata me fruta nuk duhet ruajtur nė frigorifer pėr shumė kohė, pasi pėrkeqėsohet pamja dhe shija. Sipas dėshirės sallatės i hidhen dhe bajame ose arra tė pjekura tė shtypura. Nė stinėn e verės hidhet edhe pjepėr.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
6YATl

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.