Sallatė Frutash Mojito
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Sallatė Frutash Mojito

Kjo sallatė ėshtė shumė e thjeshtė pėr t'u pėrgatitur, shumė e shijshme dhe e mbushur me vitamina.

Sallatė Frutash Mojito
Sallatė Frutash Mojito
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 26/08/2016 19:53

Koha e pėrgatitjes: 1 orė e 20 minuta

Numri i racioneve: 6

Numri i kalorive: 83

Pėrbėrėsit:

1 filxhan me shalqi tė prerė nė kubikė

1 filxhan me kokrra rrushi pa bėrthama

1 filxhan me pjepėr tė prerė nė kubikė

1 filxhan me luleshtrydhe tė prera nė kubikė

1 filxhan me kivi tė prerė nė kubikė

1 filxhan me fruta pylli tė freskėta

3 degė me mente tė freskėt

2 lugė ēaji sheqer tė bardhė

3 lugė gjelle me lėng limoni tė freskėt

Pėrgatitja:

Pėrzieni shalqinin, rrushin, pjeprin, luleshtrydhet dhe kivin nė njė tas qė mbyllet me kapak, sipėr frutave tė pėrziera hidhni frutat e pyllit.

Pėrzieni menten, sheqerin, dhe lėngun e limonit sė bashku nė njė tas tė vogėl, shtypni menten qė tė lėshojė aromėn e saj dhe hidheni pėrzierjen mbi fruta. Vendoseni sallatėn nė frigorifer pėr tė paktėn 1 orė.

Para servirjes pėrzieni nė mėnyrė delikate sallatėn qė frutat tė bashkohen me pėrzierjen.

Ju bėftė mirė!

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
)c5VB

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.