Perspekti - Ullinj tė pėrgatitur nė shtėpi
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Ullinj tė pėrgatitur nė shtėpi

Ullinjtė kriposen tė papjekur mirė, gjysmė tė pjekur dhe tė pjekur.

Ullinj Turshi
Ullinj Turshi
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 16/08/2016 16:51, Ndryshuar: 17/08/2016 00:11

Kur ullinjte janė tė vegjėl ose mesatarė shtypen, kur janė tė mėdhenj priten nė 3-4 vende ndėrsa kur janė shumė tė pjekur shtypen me pirun.

Ullinjtė pėrgatiten kėshtu: lihen 24 orė tė hapur nė njė shtresė tė hollė qė t'u mpikset lėngu dhe t'u dalė shpejt hidhėsia, pastaj lihen nė ujė tė ftohtė duke u'a ndėrruar ujin derisa t'u dalė hidhėsia, pastaj pėrgatitet shėllira. Pėr 1 kilogramė ullinj duhen 3-4 gota ujė dhe 3 lugė gjelle kripė. Shėllira e fortė hidhet tek ullinjtė, ku, sipas dėshirės, mund tė shtohen pėr aromė lėkura limoni apo portokalli, presh tė grirė nė copa ose nė disa krahina i hedhin edhe rigon. Ullinjtė para se tė hidhet shėllira, duhet ti pėrziejmė mė parė me pak kripė dhe lihen 3-4 orė.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
%<:L$

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.