Domate Turshi
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Domate Turshi

Pėr pėrgatitjen e turshive pėrdoren fuēi druri, enė balte ose qelqi. Ena duhet tė lahet mirė dhe tė pėrvėlohet me ujė tė valuar.

Domate Turshi
Domate Turshi
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 13/09/2016 21:36

Pėr 10 kilogramė domate duhen:

kripė 2 filxhanė ēaji

ujė 5 litra

kopėr disa fije

uthull mund ti hidhet ose jo sipas dėshirės

Pėrgatitja:

Pėrgatitet mė parė shėllira dhe lihet tė ftohet. Domatet merren jeshile ose tė verdha. Nė fundin e enės ku do tė pėrgatiten turshitė vihen gjethe dushku, kopėr ose selino dhe domatet rreshtohen tė ngjeshura me njėra tjetrėn. Nė ēdo 4-5 rreshta hidhet kopėr ose selino, nė fund vihet njė peshė, hidhet shėllira, ena lidhet sipėr me napė dhe vihet nė vend tė freskėt. Herė pas here ajo tundet qė tė ulen domatet. Turshia ėshtė gati pas 25-30 ditėsh.

Shėnim: Po nė kėtė mėnyrė pėrgatiten edhe specat turshi.

Ju bėftė mirė!


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
N\>6#

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.