Lakėr Turshi e Grirė
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Lakėr Turshi e Grirė

Pėr pėrgatitjen e turshive pėrdoren fuēi druri, enė balte ose qelqi. Ena duhet tė lahet mirė dhe tė pėrvėlohet me ujė tė valuar.

Lakėr Turshi e Grirė
Lakėr Turshi e Grirė
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 13/09/2016 20:43

Pėr 5 kilogramė lakėr duhen:

kripė 1 filxhan ēaji

uje 7-8 gota

Pėrgatitja:

Lakra pastrohet nga gjethet e jashtme, ndahet pėrgjysmė dhe pritet nė rripa. Pėrdoret mundėsisht enė druri dhe nė pamundėsi pėrdoret enė balte ose qelqi dhe vihet lakra. Sipas deshirės mund t'i hedhim edhe panxhar ose karota tė prera nė fije. I vėmė njė peshė sipėr (gur), lihet 24 orė tė ngjeshet ose ulet, dhe hedhim shėlliren e pėrgatitur. E lėmė nė vend tė freskėt. Pas 10-15 ditėsh lakra ėshtė gati.

Mėnyra tjetėr:

Grihet lakra nė fije, hidhen karrota, kastraveca, pak spec djegės, vihet peshė sipėr (kapak e mbi tė njė gur), hidhet uthull, vaj, kripė e piper kokėrr dhe majdanoz.

Ju bėftė mirė!


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
GW$>]

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė