Nė Nėntor vjen njė Mercedez shumė elegant
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Nė Nėntor vjen njė Mercedez shumė elegant

Gjenerata e tretė e limuzinės coupe do tė ketė premierėn nė panairin e ardhshėm tė automobilave nė Los Anxhelos.

Nė Nėntor vjen njė Mercedez shumė elegant
Nė Nėntor vjen njė Mercedez shumė elegant
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 16/10/2017 20:26

CLS aktual ka debutuar nė vitin 2010 dhe Mercedes po i afrohet fundit tė zhvillimit tė pasuesit tė tij, pėr tė cilėn dėshmojnė edhe fotografitė e reja spiunuese tė automjetit nė Gjermani.

Prodhuesi nga Shtutgarti nuk ka ndryshuar recetėn, tė cilėn e ka pėrdorur nė dy gjeneratat e para dhe modeli i ri do tė ketė siluetėn e njėjtė elegante si pararendėsit e tij.

Nė njė fotografi vėrehen edhe detajet e tabelės instrumentale, me orė klasike analoge dhe hapje tė rrumbullakėt tė ventilimit.

Sipas Autocar, CLS i ri do tė jetė i pranishėm nė motorin benzinė me katėr cilindra me 300 kuaj fuqi dhe me gjashtė cilindra qė sigurojnė 367 kuaj fuqi.

Mė vonė do tė dalė edhe versioni sportiv AMG me 435 kuaj fuqi.

Sa i pėrket opsionit dizel, modeli bazė do tė ketė motor me katėr cilindra me 245 kuaj fuqi, derisa nė ofertė do tė jenė edhe dy motorė me agregate me 6 cilindra, prej tė cilėve mė i dobėti siguron 284 kuaj fuqi, ndėrsa ai mė i fuqishmi siguron 340 kuaj fuqi.

Pas premierės sė pritur nė Nėntor, Mercedes CLS i gjeneratės sė tretė do tė dalė nė sallonet e shitjes nė fillim tė vitit 2018.

Nė Nėntor vjen njė Mercedez shumė elegant

Nė Nėntor vjen njė Mercedez shumė elegant
Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
PPjd5

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.