Makinat mė tė shitura nė Evropė gjatė vitit 2017
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Makinat mė tė shitura nė Evropė gjatė vitit 2017

Perspekti ju tregon se cilat janė makinat mė tė shitura pėr vitin 2017.

Makinat mė tė shitura nė Evropė gjatė vitit 2017
Makinat mė tė shitura nė Evropė gjatė vitit 2017
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 03/01/2018 19:05

Edhe pse ka rėnė me 2% krahasuar me tė njėjtėn periudhė tė vitit tė kaluar, Volkswagen Golf ėshtė ende makina mė e shitur nė Evropė, me 445 206 njėsi.

Nė vendin e dytė renditet Renault Clio me 300 000 njėsi, pasuar nga Polo me 255 370 njėsi tė shitura, apo 10.4% mė pak se nė tė njėjtėn periudhė tė vitit tė kaluar. Ford Fiesta shėnoi rėnie prej 14%, duke shitur 237 770 automobila.

Nissan Qashqai ėshtė SUV mė i shitur. Japonezėt ka shitur 230 860 njėsi, qė ėshtė 7% mė e lartė se nė vitin 2016, tregojnė rezultatet e JATO Dynamics.

Pasojnė Peugeot 208 (225 198 njėsi tė shitura)

Opel Corsa (221 497 njėsi tė shitura)

Volkswagen Tiguan (218 238 njėsi tė shitura)

Shkoda Octavia (214 329 njėsi tė shitura)

Opel Astra (204 742 njėsi tė shitura)
Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
*^ F\

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė