Perspekti - Model (special) pėr 100-vjetorin e lindjes sė Ferruccio Lamborghini
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Model (special) pėr 100-vjetorin e lindjes sė Ferruccio Lamborghini

Lamborghini ka treguar planet se vitin e ardhshėm do tė shpalosė njė model "special" pėr tė festuar 100-vjetorin e lindjes sė themeluesit tė kompanisė.

Ferruccio Lamborghini, modeli special.
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 24/10/2015 12:04

Ferruccio Lamborghini u lind mė 28 prill 1916 dhe tani kompania ka zyrtarizuar se ėshtė duke punuar nė njė model tė veēantė pėr hir tė 100-vjetorit tė lindjes sė tij. Njoftimi vjen nga Maurizio Reggiani, njeriu kryesor pėr hulumtime dhe zhvillim nė kompani qė ka thėnė se modeli i ri "do tė befasojė tė gjithė dhe do tė pėrshtatet me strategjinė e kompanisė pėr ēmim tė lartė e model tė limituar".

Fillimisht besohej se modeli special do tė bazohej nė Aventador, ndėrsa tani kanė nisur spekulimet se ai mund t'i ngjajė modelit Huracan. Duket se Lambo ka plane tė pėrdorė motorin V12 tė Aventadorit nė trup tė Huracanit. Ky motor ka 770 kuaj fuqi dhe pėrshpejtimin prej 0 nė 100 kilometra nė orė e arrin pėr vetėm 2.8 sekonda. Shpejtėsia maksimale e tij ėshtė 346 km/orė.

Sipas "Autocar", modeli do tė quhet Centenario LP 770-4 dhe do tė vijė vetėm nė 20 njėsi. Ēmimi i tij pritet tė jetė rreth 1 milionė e 750 mijė euro.


Reklamė


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
NdiY&

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė