Si mund tė pėrjetoni njė shtatzani tė qetė?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si mund tė pėrjetoni njė shtatzani tė qetė?

Shtatėzania ėshtė periudha ku dėshirat plotėsohen tė gjitha, dhe mė siguri njė pushim pėr tu larguar nga rutina e ditėve ėshtė ajo qė duhet pėr njė femėr shtatėzėnė.

Si mund tė pėrjetoni njė shtatzani tė qetė?
Si mund tė pėrjetoni njė shtatzani tė qetė?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 28/01/2018 16:21

Shtatėzania ėshtė periudha ku dėshirat plotėsohen tė gjitha, dhe mė siguri njė pushim pėr tu larguar nga rutina e ditėve ėshtė ajo qė duhet pėr njė femėr shtatėzėnė.

Por si nė det, ashtu dhe nė mal ka rregulla qė duhet tė ndiqni pėr tė mos nėnvlerėsuar gjendjen tuaj. Ekspozimi nė diell, duke evituar orėt mė tė nxehta, nuk ėshtė i dėmshėm por ėshtė e nevojshme tė pėrdorni kremerat mbrojtės, tė mbani kapele nė kokė dhe njė hidratim dhe ushqim korrekt.

Tė merrni diell ka tė mirat e veta, mbi skeletin e fėmijės, mund tė influencojė nė gjatėsinė e tij, pėr mė tepėr sintetizohet vitamina D qeė stimulon sistemin imunitar. Nė rast tė kundėrt nėse e teproni me diellin ai bėhet shumė i rrezikshėm. Nė det duhet tė notoni nė orėt kur uji ėshtė mė i freskėt, evitoni zhytjet.

Nė mal mund tė ecni nė terrene pak tė kalueshme, mė mirė tė evitoni lartėsitė pasi provokon mungesėn e oksigjenit tė fetusit dhe njė ulje tė peshės kur lind. Tė ushtroni gjatė shtatėzanisė aktivitet aerobik tė moderuar ka tė mirat e veta pasi pėrmirėson vaskularitetin, minimizon fryrjet dhe tė qetėson mėndjen.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
^fIS)

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.