Disa thėnie tė rėndėsishme pėr ta jetuar vitin 2018 ndryshe
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Disa thėnie tė rėndėsishme pėr ta jetuar vitin 2018 ndryshe

Ndryshimi mund tė fillojė nga tė menduarit ndryshe, qoftė nga njė mendim i vetėm ndryshe.

Disa thėnie tė rėndėsishme pėr ta jetuar vitin 2018 ndryshe
Disa thėnie tė rėndėsishme pėr ta jetuar vitin 2018 ndryshe
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 03/01/2018 20:22

Gjatė fillimit tė vitit, njė pjesė e madhe prej nesh mendojnė nė lidhje me objektivat kryesorė qė duan tė arrijnė gjatė 2018.

Prandaj tė gjithė ju qė doni tė bėni diēka ndryshe gjatė 2018, mė poshtė do tė lexoni thėniet e disa prej njerėzve tė rėndėsishėm nė periudha tė ndryshme kohore, tė cilat mund tė kenė vėrtet ndikim pėr mirė.

Oprah Winfrey

"Mos u bėni pjesė e historisė qė kanė krijuar tė tjerėt. Hidhuni nė njė periudhė tė re tė cilėn e krijoni ju vetė me dėshirė tė plotė."

Sheryl Sandberg

"Mos u stepni pėrballė njė vėshtirėsie, apo pėrballė njė sfide, sepse janė pikėrisht ato qė nxjerrin nė pah atė qė ju jeni nė tė vėrtetė."

Henry Ford

"Edhe nėse mendoni se mundeni apo edhe nėse mendoni se nuk mundeni, ju gjithsesi keni tė drejtė."

"Tė vetėm nuk mund ta ndryshoni botėn, por ama mund tė vendosni njė gur i cili tė ndikojė pozitivisht nė kėtė ndryshim."

Ralph Waldo Emerson

"Personi qė ju jeni destinuar tė bėheni, ėshtė pikėrisht personi qė ju vendosni vetė tė bėheni."

Maya Angelou

"Nėse ju nuk e pėlqeni diēka, ndryshojeni. Nėse nuk e ndryshoni dot, atėherė ndryshoni qėndrim ndaj saj."

Albert Einstein

"Njė person i cili nuk ka bėrė asnjė gabim ėshtė njė person i cili kurrė nuk ka guxuar pėr asgjė."

Golda Meir

"Mos u dorėzoni kurrė pa arritur ato synime qė i keni vėnė vetes."

Estée Lauder

"Gjithēka kam arritur nė jetė nuk ka qenė vetėm nga dėshira e mirė por mbi tė gjitha nga puna e palodhshme."

Dolly Parton

"Nėse nuk ju pėlqen rruga nė tė cilėn po ecni, ndryshojeni atė dhe nisni njė rrugė tjetėr."

Mark Twain

"20 vjet mė vonė ju do tė jeni mė tė zhgėnjyer me veten pėr tė gjithė ato gjėra qė nuk provuat sesa pėr ato gjėra qė provuat, nė tė cilat edhe mund tė keni dėshtuar, prandaj nėse nuk doni qė pas dy dekadash tė mendoni "po sikur..." hidhuni nė veprim tani. Eksploroni, ėndėrroni, zbuloni."

Norman Vincent Peale

"Ndryshoni mendimet tuaja dhe kėshtu do tė ndryshoni dalėngadalė botėn."

Shonda Rhimes

"Ju mund ta kaloni tė gjithė jetėn tuaj duke vendosur kufij dhe barriera, ose mund ta jetoni atė duke i kaluar ato."

Theodore Roosevelt

"Nėse mendoni qė mundeni, atėherė keni bėrė hapin mė tė madh, dhe pjesa tjetėr do t'ju duket shumė e lehtė pėr t'u realizuar."

Erica Jong

"Nėse nuk rrezikoni fare, dijeni se rrezikoni shumė mė shumė."

Lucille Ball

"Mė mirė tė rrezikoj sesa tė pendohem se nuk kam rrezikuar fare."

Michael Jordan

"Kam humbur rreth 9 000 goditje, rreth 300 ndeshje, dhe 26 herė ėshtė menduar se unė e kisha tė fituar ndeshjen dhe nė fund e kam humbur atė. Kam humbur herė pas here gjatė gjithė karrierės sime, dhe janė pikėrisht kėto dėshtime ēelėsi i suksesit tim."

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
U(6l\

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.