Perspekti - Pse studentėt duhet tė kenė profil nė LinkedIn?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Pse studentėt duhet tė kenė profil nė LinkedIn?

LinkedIn ėshtė rrjeti mė i madh profesional nė botė, me qindra miliona anėtarė qė lidhin profesionistėt nga e mbarė bota.

Pse studentėt duhet tė kenė profil nė LinkedIn?
Pse studentėt duhet tė kenė profil nė LinkedIn?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 04/01/2018 08:21, Ndryshuar: 04/01/2018 15:23

Perspekti sjell 10 arsyet kryesore pse LinkedIn mund tė jetė njė vegėl thelbėsore pėr cilindo student qė kėrkon tė hyjė nė punė.

LinkedIn mund tė pėrdoret si:

Vegėl mėsimi

U mundėson studentėve qė tė mėsojnė pėr bizneset e ndryshme, punonjėsit e tyre dhe karrierat nė dispozicion nė ato kompani.

Rrjet i karrierės personale

U mundėson studentėve qė tė lidhen me profesionistėt biznesorė, tė jenė tė ekspozuar ndaj mundėsive nė vend tė punės dhe tė pėrmirėsojnė prospektet e tyre tė ardhshme ekonomike.

Vegėl kėrkimi studimi

U jep studentėve aftėsinė pėr tė kėrkuar arsimim tė mėtejmė dhe pėr tė eksploruar se ku janė duke punuar studentėt e mėhershėm, duke zhvilluar kėshtu aspiratat e tyre.

Vegėl pėr CV

U ndihmon studentėve qė tė zhvillojnė njė CV online, duke qenė nė gjendje kėshtu qė tė prezantojnė vetveten nė mėnyrė profesionale dhe konsistente pėr punėdhėnėsit e ardhshėm.

Vegėl pėr kėrkim pune

Studentėt mund tė ruajnė kėrkimet, tė cilat do t'i njoftojnė ata pėr pozitat e ardhshme tė hapura tė punės bazuar nė preferencat e tyre.

Vegėl zbulimi

U mundėson studentėve qė tė lexojnė artikuj tė shkruar nga persona tė njohur "ndikues" pėr t'u mėsuar atyre falas njohuri dhe aftėsi pėr biznesin, pėr t'i pėrgatitur pėr botėn e punės.

Vegėl rrjetėzimi

U bashkohet grupeve qė janė specifike pėr industrinė dhe duke komunikuar me profesionistė tė tė njėjtit mendim ata mund tė gjejnė pėrgjigje nė pyetjet e tyre.

Vegėl pėr zhvillimin e aftėsive

U mundėson studentėve qė tė mėsojnė se si tė komunikojnė me profesionistė biznesi dhe tė zhvillojnė etikėn e tyre biznesore.

Vegėl kėrkimi punėsimi

U jep studentėve mundėsinė qė tė gjejnė kompanitė dhe njerėzit e duhur me tė cilėt duan qė tė lidhen, nė mėnyrė qė tė zgjerojnė shtrirjen e tyre dhe tė dalin pėrballė vendim-marrėsve.

Mjedis tė sigurt

Studentėt mund tė eksplorojnė dhe tė zbulojnė se si tė zhvillojnė rrjetin e tyre tė karrierės personale pėr t'u dalluar nga turma.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
0=aal

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.