Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn S.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn S.

Perspekti sjell pėr ju fjalorin ekonomik. Fjalėt ekonomike me shkronjėn S.

Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn S.
Fjalori Ekonomik - Fjalė me shkronjėn S.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 09/10/2017 18:21

Sistemi Bankar

Tėrėsia e tė gjitha bankave plus dhe bankėn qendrore tė njė vendi.

Shėrbime

Janė veprimtari ekonomike qė nuk materializohen nė sende tė prekshmepor qė plotėsojnė nevoja personale tė individėve e tė bizneseve.

Shpenzimet

Shpenzimet janė flukse dalėse (pakėsimet e pėrfitimeve ekonomike) gjatė periudhės raportuese, qė rezultojnė nė pakėsimin e aktiveve apo rritjen e pasiveve, dhe qė zvogėlojnė kapitalin e njesisė ekonomike, duke pėrjashtuar kėtu ato qė lidhen me shpėrndarjet te pjesėmarrėsit e kapitalit.

Shpenzim i Pazbritshėm

Si rregull i pėrgjithshėm, shpenzimet e kryera nga njė tatimpagues nuk janė tė zbritshme pėr qėllime tė tatimit mbi tė ardhurat, pėrveē shpenzimeve qė kryhen pėr qėllimin e pėrfitimit tė tė ardhurave pėrkatėse ose tė nxjerrjes sė fitimeve pėrkatėse. Shpenzimet e kryera pėr blerjen e artikujve pėr pėrdorim ose konsum personal tė tatimpaguesit zakonisht nuk janė tė zbritshme.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj
Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
?(YjF

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė