Perspekti - Pse nuk duhet tė qėndroni mbi 4 vjet nė tė njėjtėn punė.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Pse nuk duhet tė qėndroni mbi 4 vjet nė tė njėjtėn punė.

Nėse dėshironi qė tė keni njė punė tė lumtur ėshtė e rėndėsishme qė tė ndryshoni vendin e punės nė mėnyrė qė tė mos keni tė njėjtin ambjent pune pėr njė kohė tė gjatė.

Koha pėr tė gjetur njė punė tė re
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 22/10/2015 16:34

Ja arsyet se pse duhet ta ndryshoni vendin e punės;

Evoluim i shpejtė i setit tė aftėsive

Ėshtė nė natyrėn e njeriut qė tė rehatohet dhe tė vendosė njė rutinė tė parashikueshme. Nėse jeni nė gjendje tė kryeni punėn tuaj me kompetencė, ju mund tė ndiheni pak tė motivuar, tė pėrmirėsoheni ose rinovoni aftėsitė tuaja rregullisht. Nėse ky jeni ju, mos u bėni merak, nuk jeni i vetmi. Por ju mund tė dėshironi tė dini se, ēfarė po ndodh nė tregun e punės. Kompanitė janė gjithmonė nė ndryshim nė mėnyrėn e bėrjes sė biznesit dhe se si i zėnė pozitat e tyre.

Avancimet teknologjike

Teksa teknologjia evolon, po kėshtu ndodh me 'fasadėn' e tė gjitha industrive. Nėse ju keni njė punė teknike, mbani dijeni se ēfarė po ndodh nė industrinė tuaj. Ndėrsa punėdhėnėsi juaj aktual nuk mund tė adaptojė platforma ose teknologji tė reja, kėtė mund tė bėjnė konkurrentėt e tij. Kėshtu qė vihuni nė lėvizje&

Perceptimi

Paramendoni se jeni pėrfshirė nė njė lidhje dhe zbuloni se partneri/ja juaj sapo ka dalė nga njė marrėdhėnie 12-vjeēare. Mendoni se si do e perceptonit atė person dhe se si ai ose ajo mund tė lidhet me ju. E padrejtė apo jo, ju do tė bėni supozime bazuar nė jetėgjatėsinė e marrėdhėnies sė mėparshme tė lidhjes suaj.

Avancimi nė karrierė

Ndėrsa mund tė qėndroni nė tė njėjtėn kompani pėr shumė vite, mbajtja e tė njėjtit pozicion pėr mė shumė se katėr vjet mund tė shfaqet problematike. Nėse aspironi tė zhvilloheni brenda kompanisė suaj, duhet tė kėrkoni ta bėni diēka tė tillė brenda dy viteve.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
bchjd

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.