Perspekti - 5 shprehi qė ua lehtėsojnė rrugėn drejt suksesit.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

5 shprehi qė ua lehtėsojnė rrugėn drejt suksesit.

Gjithmonė jemi nė kėrkim tė mėnyrave mė tė lehta pėr tė arritur deri tek suksesi, por cilado rrugė qė ne ndjekim, patjetėr qė ka shumė vėshtirėsi sfiduese deri nė arritjen e qėllimeve tona.

Suksesi nė karrier
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 17/10/2015 08:34

Ne kėrkojmė tė jemi gjithnjė e mė tė suksesshėm.

Por, nė cilindo rast, jemi pikėrisht ne ata qė mund tia lehtėsojmė punėt vetes. Kėtė mund ta bėjmė po tė krijojmė dhe pėrvetėsojmė pesė shprehi personale:

Klasifikojini gjėrat!

Pėr ta pasur mė tė lehtė qasjen nė aktivitetet e shumta tė projekteve tė ndryshme ėshtė mirė tė krijoni njė listė gjithpėrfshirėse dhe tė ndarė sipas seksioneve mė prioritare pėr ju. Nė kėtė mėnyrė do tė dini se me ēfarė tė merreni dhe kur. Gjėrat lėmsh, rrugė e mjegullt!

Punėn e sotme mos e lėr pėr nesėr!

Jo kot thonė qė atė qė keni pėr tė bėrė sot, bėjeni sot dhe mos ia besoni tė nesėrmes, sepse e nesėrmja mund tė mos vijė kurrė. Ndaj, kurrė mos llogaritni nė pritjen e momentit tė pėrsosur pėr tė bėrė atė qė keni.

Reflektoni mbi gabimet dhe pranoni kritikat!

Ka shumė rėndėsi qė pas ēdo aktiviteti qė pėrfundoni, tė analizoni punėn qė keni kryer. Nga kjo mund tė nxirren si konkluzione pozitive ashtu edhe negative. Nė kėtė mėnyrė do tė keni gjithmonė mundėsi dhe hapėsirė pėr ti pėrmirėsuar apo shmangur gabimet e mundshme nė kryerjen e aktiviteteve tė ardhshme. Gjithashtu sa mė shumė qė merrni kritika mbi atė qė bėni, ėshtė mirė nėse dini si ti pėrceptoni ato, pėr arsye se shumica e projekteve tė suksesshme kanė ardhur si rezultat i kritikave tė shumta. Mė shumė kritika dhe rekomandime, aq mė shumė dritare tė hapura!

Gjithmonė kėrkoni mė shumė!

Asnjėherė mos u kėnaqni me pak, sidomos nėse njė nga aktivitetet apo projektet nė tė cilat keni qenė tė kyēur nuk ka pėrfunduar si duhet. Pikėrisht atėherė ju duhet tė nxirrni dhėmbėt e vullnetit dhe puėns sė palodhshme, sepse vetėm kėshtu do tė arrini tė bėheni tė suksesshėm nė konkurencėn e ashpėr tė tregut.

Lexoni dhe ushtroni!

Ajo qė ka shumė rėndėsi nė kėtė pikė ėshtė se sa mė shumė i japim vetes hapėsirė pėr tė lexuar, qoftė edhe pėr qejf, do tė ēlodhemi nga ngarkesat psiqike ditore, e kjo do tė na ndihmojė tė jemi akoma mė shumė tė pėrqendruar nė punėn qė do tė bėjmė. Gjithashtu tė lexuarit zgjeron njohuritė tuaja dhe sidomos nė rastet kur ju punoni me detyra komunkuese me klientėt, suksesi ėshtė i padiskutueshėm. Tė ushtruarit mund tė konsiderohet qoftė edhe fizik apo edhe tė pėrsėriturit e shprehive mė tė mira qė juve ua lehtėsojnė rrugėn drejt suksesit.

Nėse ju do tė arrini tė krijoni shprehi tė tilla, suksesi, nė cilindo lloj profesioni qė ushtroni, apo qė po pėrgatiteni ta bėni, do tė jetė i thjeshtė, i prekshėm dhe tejet i afėrt. Nė fillim mund tė jetė vėshtirė ti pėrmbaheni njė rregulli strikt tė pėrsėritjes sė kėsaj veprimtarie vazhdimisht, por kur ju ti keni automatizuar kėto veprime dhe ti bėni nė mėnyrė krejt natyrale, edhe rruga drejt suksesit do tė jetė mė e shkurtėr.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
57(D9

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.