Si tė pėrballoni me sukses njė intervistė pune nėpėrmjet Skype?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si tė pėrballoni me sukses njė intervistė pune nėpėrmjet Skype?

Pėr tė fituar kohė nė fazat e fillimit, disa punėdhėnės i vlerėsojnė kandidatėt nėpėrmjet Skype-it, pėrpara se t'i thėrrasin ata nė zyrė.

Si tė pėrballoni me sukses njė intervistė pune nėpėrmjet Skype?
Si tė pėrballoni me sukses njė intervistė pune nėpėrmjet Skype?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 05/12/2017 19:49

Nuk ka asnjė gjė tė ēuditshme rreth intervistave nė Skype, thjesht fitohet kohė, ulet kosto dhe ėshtė njė mėnyrė pėr t'ju dėgjuar pėrpara njė interviste mė formale ballė pėr ballė.

Si gjithmonė, ēelėsi ėshtė qė ju duhet tė pregatiteni pėr kėtė siē bėni nė ēdo intervistė tjetėr pune, tė keni tė qartė arritjet tuaja, qėllimet, pikat e forta dhe arsyet pse jeni duke aplikuar pėr kėtė punė etj.

Si tė bėheni gati?

Nėse ju nuk keni bėrė ndonjėherė intervistė nė Skype, kėrkoni t'ju ndihmojė ndonjė mik ose i afėrm qė keni.

Kėrkojini njėrit prej tyre tė flasė me ju nė Skype dhe t'ju bėjė pyetje interviste kėshtu ju mund tė praktikoni pėrgjigjet dhe tė merrni "feedback" pėr to.

Mundohuni tė zbuloni emrat e njerėzve me tė cilėt do tė flisni, pozicionin e tyre nė punė dhe ēdo informacion tjetėr qė mundeni. Listoni ēdo pyetje qė keni ose shėnime qė mund tė keni. Gjatė intervistės mund tė bėheni nervoz dhe kėto do ju ndihmojnė nėse ju kėrkohet tė thoni diēka.

Gjithmonė duhet tė keni pėrpara CV-nė tuaj, letrėn e motivimit dhe ndonjė material tjetėr ndihmės. Nė qoftė se i kėrkoni ato kur intervistuesi tė jetė nė linjė dhe t'ju pyesė, do tė shpėrqėndroheni dhe nuk do tė kuptoni ēfarė ai ėshtė duke thėnė.

Qėndroni tė fokusuar

E folura nė Skype nuk ėshtė e natyrshme te tė gjithė, shumė nga ne mund ta kenė pėrdorur Skype-in vetėm pėr tė folur me miqtė, po jo pėr biznes. Pėrpiquni tė flisni qartė dhe jo tė dukeni shumė llafazan.

Rekrutuesi mund ta kuptojnė nėse ju jeni duke i dėgjuar ata me vėmendje kėshtu ėshtė mė mirė tė shkoni diku ku mund tė pėrqėndroheni. Njoftoni miqtė dhe familjarėt mos t'ju shqetėsojnė gjatė asaj kohe.

Ėshtė njė ide e mirė tė vishni rrobat e punės dhe tė imagjinoni sikur jeni ulur pėrballė dikujt, kjo do ju ndihmojė mė shumė se sa tė jeni ulur nė kolltuk me tutat e shtėpisė.

Ndiqni kėto hapa dhe rekrutuesit do ti jepet pikėrisht ajo qė kėrkon duke ju dhėnė mundėsinė e njė interviste tė dytė nė zyrėn e tij.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
/)3[#

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.