Si mund tė pėrmirėsoni veten tuaj?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si mund tė pėrmirėsoni veten tuaj?

Njerėzit mė tė suksesshėm kanė qenė ata, tė cilėt kanė arritur tė pėrmirėsojnė vetveten nė rrugėn e tyre tė suksesit.

Ne tė gjithė duhet tė pėrmirėsojmė veten profesionalisht dhe personalisht ēdo ditė.
Ne tė gjithė duhet tė pėrmirėsojmė veten profesionalisht dhe personalisht ēdo ditė.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 28/09/2017 15:49

Dėshira mė e madhe nė jetėn e tė gjithėve ėshtė arritja e qėllimeve tė tyre. Ne tė gjithė duhet tė pėrmirėsojmė veten profesionalisht dhe personalisht ēdo ditė. Pėrmirėsoni veten dhe ky ėshtė sekreti se si njerėzit mė tė suksesshėm kanė zgjedhur mėnyrėn pėr tė arritur nė pikėn mė tė lartė nė jetėn e tyre.

Nėse doni tė arrini deri nė nivelin e tyre ju duhet tė ndiqni atė qė ata kanė pėr tė thėnė pėr pėrmirėsimin e jetės:

Mėsoni tė pranoni

Lajmet e kėqija nuk janė aq tė kėqija kur ju ndihmojnė tė rriteni dhe tė mėsoni nga gabimet tuaja, kjo do t'ju bėjė tė pėrmirėsoni veten.

Bėni gabime qė ju bėjnė tė rriteni

Personi qė ju jeni ėshtė tėrėsia e pėrzgjedhjeve tuaja tė ndryshme nė jetėn tuaj. Mėsoni gjithmonė nga gabimet sesa tė zhgėnjeni veten. Gjykimi nė jetė do t'ju ndihmojė tė pėrmirėsoheni.

Bėhuni prioriteti i jetės tuaj

Ju jeni ēfarė mendoni pėr veten tuaj dhe sesi e trajtoni veten tuaj. Nėse ju mendoni pak pėr veten, askush nuk do t'ju ngrejė njė nivel mė lart. Nėse doni tė pėrmirėsoni veten nė jetė ju duhet tė vendosni veten mbi ēdo gjė dhe suksesi do tė bjerė nė prehrin tuaj.

Zgjidhni me zgjuarsi

Nuk ka rėndėsi tė dini se nga kush jeni tė rrethuar, nėse keni njerėz qė pėrhapin negativitet nė jetėn tuaj atėherė ju duhet ta grumbulloni kėtė negativitet, tė lidhni njė nyjė dhe ta hedhni thellė nė det. Rrethojeni veten me njerėz qė ju vlerėsojnė. Hiqni dorė nga negativiteti dhe pėrmirėsoni veten.

Zhvilloni sensin e pėrgjegjshmėrisė

Ju dhe vetėm ju keni fuqinė pėr tė bėrė njė ndryshim nė jetėn tuaj. Nėse diēka shkon keq, merrni pėrgjegjėsinė e plotė tė saj dhe pėrpiquni tė pėrmirėsoni situatėn tuaj. Vetėm atėherė ju mund tė zotėroni veten nė ēdo aspekt tė jetės.

Vetėm realizojeni atė!

Mos prisni qė ndonjė mrekulli tė ndodhė me jetėn tuaj dhe mos u shpėrqėndroni nga qėllimi juaj. Nėse doni tė arrini diēka nė jetė, rrini me tė dhe realizojeni atė! Mos harroni, ju mund tė arrini ēdo gjė qė vendosni.

Gjithmonė jini tė gatshėm pėr tė mėsuar

Aftėsia pėr tė mėsuar, vetė-studiuar dhe aplikuar koncepte tė reja ėshtė pjesė e pėrvojės njerėzore. Kėto pėrvoja krijojnė njė bagazh pėr ju, nė mėnyrė qė tė pėrmirėsoni veten sa herė qė ta ndjeni tė nevojshme. Mėsoni nga e djeshmja dhe zbatojeni atė pėr njė tė nesėrme mė tė mirė.

Kurrė mos e kufizoni veten tuaj

Nėse nuk i keni marrė materialet pėr tė filluar diēka tė re, nuk duhet tė shqetėsoheni pėr kėtė. Gjithēka qė duhet ėshtė vendosmėria dhe vullneti pėr tė pėrmirėsuar veten dhe jetėn tuaj dhe pėr tė arritur nė pikėn qė gjithmonė keni dashur tė shihni veten.

Mendoni thjeshtė

Ju nuk duhet domosdoshmėrisht tė mendoni shumė larg, nė mėnyrė qė tė keni sukses. Ju mund tė pėrmirėsoni veten vetėm duke pėrshtatur atė qė vetė jeni. Ka plot ide qė janė tė lehta pėr t'u realizuar, nė vend qė tė mendoni shumė larg gjėrave qė ju mund tė arrini dhe t'iu shkaktojnė probleme.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
Z%_(*

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.