10 ligjet e marketingut nė median sociale.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

10 ligjet e marketingut nė median sociale.

Rritja e fuqisė sė pėrmbajtjes dhe marketingut nė median sociale mund tė rrisė audiencėn tuaj dhe bazėn e konsumatorėve nė mėnyrė tė menjėhershme. Por duke mos patur ndonjė pėrvojė tė mėparshme apo njohuri, kjo mund tė jetė sfiduese.

Rritja e fuqisė sė pėrmbajtjes dhe marketingut nė median sociale mund tė rrisė audiencėn tuaj.
Rritja e fuqisė sė pėrmbajtjes dhe marketingut nė median sociale mund tė rrisė audiencėn tuaj.
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 28/09/2017 16:19

Ėshtė e domosdoshme qė ju tė kuptoni bazat e marketingut tė mediave sociale. Maksimizoni cilėsinė pėr tė rritur pikėt tuaja nė aksesimin online dhe bindjuni kėtyre 10 ligjeve, tė cilat do ju ndihmojnė tė ndėrtoni njė bazė qė do iu shėrbejė klientėve, markės dhe linjės tuaj.

1. Dėgjimi

Suksesi me mediat sociale dhe marketingut tė pėrmbajtjes kėrkon qė tė dėgjoni mė shumė dhe tė flisni mė pak. Lexoni pėrmbajtjet e audiencės tuaj tė synuar dhe bashkojuni diskutimeve pėr tė mėsuar se ēfarė ėshtė e rėndėsishme pėr ta. Vetėm atėherė mund tė krijoni pėrmbajtjen e duhur dhe tė ndizni bisedat qė do shtojnė vlerė dhe jo rrėmujė nė jetėn e tyre.

2. Fokusimi

Ėshtė mė mirė tė specializoheni pėr diēka sesa tė jeni njė person qė i tregton tė gjitha. Njė strategji shumė e fokusuar nė mediat sociale dhe marketingun e pėrmbajtjes ka pėr qėllim ndėrtimin e njė marke tė fortė, pasi ka shanse mė tė mira pėr sukses sesa njė strategji e gjerė qė pėrpiqet tė jetė gjithēka pėr tė gjithė njerėzit.

3. Cilėsia

Cilėsia mund sasinė. Ėshtė mė mirė qė tė keni 1000 lidhje nė internet qė lexojnė dhe flasin nė lidhje me pėrmbajtjen tuaj me audiencėn e tyre sesa 10.000 lidhje qė zhduken pasi kontaktojnė me ju pėr herė tė parė.

4. Durimi

Mediat sociale dhe suksesi i marketingut tė pėrmbajtjes nuk ndodh brenda natės. Megjithėse ėshtė e mundur tė kapni "rrufenė nė njė shishe" ėshtė shumė mė e mundshme qė do iu duhet tė angazhoheni nė ngarkesė tė madhe pėr tė arritur rezultate.

5. Kombinimi

Nė qoftė se ju botoni pėrmbajtje me cilėsi, tė mahnitshme dhe punoni pėr tė ndėrtuar audiencėn tuaj online tė ndjekėsve potencialė, ata do tė ndajnė gjithēka me audiencėn e tyre nė Twitter, Facebook, LinkedIn, blogjet e tyre dhe mė shumė.

Kjo ndarje dhe diskutim i pėrmbajtjes tuaj hap pika tė reja hyrėse pėr motorrėt e kėrkimit si Google pėr ta gjetur atė nė fjalėt kyēe kėrkimore. Kėto pika hyrjeje mund tė rrisin nė qindra apo mijėra mėnyra tė mundshme numrin e njerėzve qė mund t'ju gjejnė nė internet.

6. Ndikimi

Shpenzoni kohė nė gjetjen e influencuesve tė internetit nė tregun tuaj, tė cilėt kanė audiencė cilėsore dhe me shumė gjasa do tė jenė tė interesuar nė produktet, shėrbimet dhe biznesin tuaj. Lidhu me kėta njerėz dhe punoni pėr tė ndėrtuar marrėdhėnie me ta.

Nėse ju shfaqeni nė radarin e tyre si njė burim autoritar, interesant me informacione tė dobishme, ata mund tė ndajnė pėrmbajtjen tuaj me ndjekėsit e tyre, tė cilėt mund tiu vendosin ju dhe biznesin tuaj para njė audience mė tė madhe, krejtėsisht tė re.

7. Vlera

Nėse keni shpenzuar tė gjithė kohėn tuaj nė web-in social duke promovuar direkt produktet dhe shėrbimet tuaja, njerėzit do tė ndalojnė sė ju dėgjuari. Ju duhet tė shtoni vlerė nė bisedė. Pėrqendrohuni mė pak nė konvertim dhe mė shumė nė krijimin e pėrmbajtjes sė mahnitshme dhe zhvillimin e marrėdhėnieve me influencues online. Me kalimin e kohės, ata njerėz do tė bėhen njė katalizator i fuqishėm pėr marketingun "gojė mė gojė" tė biznesit tuaj.

8. Mirėnjohja

Ju nuk duhet tė injoroni personat qė po pėrpiqen t'ju kontaktojnė personalisht. Ndėrtimi i marrėdhėnieve ėshtė njė nga pjesėt mė tė rėndėsishme tė suksesit tė marketingut nė median sociale, kėshtu qė gjithmonė pranoni ēdo person, i cili arrin tek ju.

9. Aksesibiliteti

Mos publikoni pėrmbajtjen tuaj dhe pastaj tė zhdukeni. Duhet tė jeni nė dispozicion pėr audiencėn tuaj. Kjo do tė thotė qė ju vazhdimisht duhet tė publikoni pėrmbajtje dhe tė merrni pjesė nė biseda. Ndjekėsit online mund tė jenė tė paqėndrueshėm dhe nuk do tė hezitojnė t'ju zėvendėsojnė nėse ju zhdukeni pėr disa javė apo muaj.

10. Reciprociteti

Ju nuk mund tė prisni qė tė tjerėt tė shpėrndajnė pėrmbajtjet tuaja dhe tė flasin pėr ju, nėse ju nuk bėni tė njėjtėn gjė pėr ta. Pra, njė pjesė e kohės qė ju kaloni nė mediat sociale duhet tė jetė e pėrqendruar nė shpėrndarjen dhe nė tė folurin pėr pėrmbajtjet e publikuara nga tė tjerėt.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
'&E.9

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.