Si tė maksimizoni produktivitetin tuaj?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Si tė maksimizoni produktivitetin tuaj?

Gjithkush ka rutinėn e tij.

Si tė maksimizoni produktivitetin tuaj?
Si tė maksimizoni produktivitetin tuaj?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 02/11/2017 22:13

Nuk ka asnjė pilulė sekrete ose magjike. Struktura e zbatimit dhe rutinat e pėrditshme janė ēelėsi i produktivitetit tuaj.

Fokusohu nė gjendjen tėnde

Tė bėsh gjithēka qė mundesh pėr ta vendosur veten nė gjendjen mė tė mirė, pavarėsisht nėse ėshtė, udhėtimi me motor, joga, muzika, motivimi nga njė bisedė shmangia e njerėzve toksikė dhe negativė, ēfarėdo qė funksionon pėr ju, qė ju mban pozitiv, optimist.

Puna nė sprint

Njė orė super tė fokusuar, pastaj njė pushim 20-minutėsh. Pastaj njė orė tjetėr. Vetėm mbyllja e vetes nė njė dhomė apo zyrė dhe bluarja pėr orė tė tėra ėshtė vetėm joproduktive, por njė mėnyrė e keqe pėr tė jetuar. Hartoni njė jetė. Jo njė burg.

Djersisni

Lidhja me trupin tuaj ngjitet nėpėr ēdo gjė, duke pėrfshirė edhe krijimtarinė tuaj. Kjo ju jep mė shumė energji, besim, qetėsi.

Zgjohuni herėt

Ju nuk duhet tė ngriheni nė 4:59. Por ju nuk keni nevojė pėr aq gjumė sa mendoni. Sapo tė filloni tė ngriheni njė orė e gjysmė mė herėt nė ditė, mund tė filloni njė karrierė tjetėr.

Ji i sjellshėm me veten

Vetėkujdesja ėshtė e detyrueshme nėse dėshiron tė jesh produktiv.

Rėndėsia dhe suksesi

Eliminoni fjalėn sukses. Ėshtė njė kurth i mbushur me presion. Nė vend tė kėsaj, pėrdorni rėndėsinė.


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
@-hJE

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.