Kur duhet tė kėrkoni rritje rroge?
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

Kur duhet tė kėrkoni rritje rroge?

Tė kėrkosh njė rritje rroge mund tė jetė e vėshtirė, situatat e parasė zakonisht janė.

Kur duhet tė kėrkoni rritje rroge?
Kur duhet tė kėrkoni rritje rroge?
Nga: Xhesjana Topalli
Publikimi: 22/11/2017 23:24

Nėse punoni shumė dhe paguheni vėrtet pak, patjetėr duhet tė kėrkoni njė takim dhe tė bisedoni me menaxherin tuaj pėr rritjen e pagės.

Besojeni ose jo, ekziston njė mėnyrė e drejtė pėr tė kėrkuar njė rritje, njė mėnyrė qė do ta bėjė shefin tuaj tė thotė po, ose tė paktėn do t'i bėjė ata tė mendojnė pėr tė.

Perspekti ju njeh me katėr momentet mė tė mira pėr tė kėrkuar njė rritje rroge:

Kur detyrat tuaja ndryshojnė

Nėse detyrat tuaja ditore po ndryshojnė dhe ju po merrni mė shumė pėrgjegjėsi pėrsipėr, atėherė ky ėshtė momenti i duhur pėr tė kėrkuar njė rritje rroge. Por jo pasi puna ka pėrfunduar, sepse shefi juaj ndėrkohė ka lėvizur nė njė projekt tė ri.

Nėse paguheni shumė pak

Mos harroni se paratė janė njė subjekt delikar kėshtu qė jeni tė vetėdijshėm dhe qėndrojini fakteve. Thoni "Unė mendoj se kjo punė vlen mė shumė sepse...", mos thoni "Unė paguhem pak dhe meritoj njė rritje rroge". Kur bie fjala te paratė kompanitė gjykojnė nga kėndvėshtrimi i biznesit/shifrave, pa ndjenja, me gjakftohtėsi.

Caktoni njė takim me shefin tuaj dhe listoni disa nga arritjet tuaja si dhe rritjen qė kėrkoni pėr pozicioni tuaj lidhur me kompaninė dhe industrinė. I gjithė ky informacion do t'i hapė sytė shefit tuaj (tė paktėn do t'a bėjė tė mendojė) dhe do tė ndihmojė nė rishikimin e buxhetit pėr punonjėsit mė tė mirė.

Kur ju vazhdimisht shkėlqeni

Nėse keni kohė nė kėtė kompani, ju keni tė drejtė tė kėrkoni njė rritje rroge. Pėrsa kohė qė mund tė argumentoni pse puna juaj meriton njė rritje duke pėrshirė dhe kontributet tuaja ndaj kompanisė (pėrmendi shembuj konkretė) atėherė ju keni njė mundėsi tė mirė qė shefi tė pranojė kėrkesėn.

Nė mėngjes bėhen punėt serioze

Tė pėrmendėsh ēėshtjen e parave nė momentin e gabuar sjell njė ngėrē nė karrierė. Ju duhet ta prezantoni rastin tuaj profesinalisht dhe tė gjeni kohėn perfekte pėr tė diskutuar mė drejtuesin tuaj pėr njė rritje tė mundshme. Mė saktė kohėn e duhur gjatė ditės.

Besojeni apo jo ka ditė tė mira dhe jo tė mira pėr tė diskutuar pėr paratė nė vendin e punės. E hėnė nuk ėshtė e mirė, E premtja ėshtė shumė mirė dhe mėngjesi ėshtė gjithmonė perfekt. Kujt ja merrte mendja?


Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuajJu keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
_3%$

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.