Perspekti - 8 gabime qė tė gjithė bėjnė nė dekorimin e shtėpisė dhe si ti shmangim ato.
Teksti kėkues ėshtė gabim.
Teksti kėkues ėshtė gabim. Ju lutem pėrdorni vetėm shkronja dhe numra pėr tekstin kėrkues.
Kategoritė
Komenti nuk u shtua
Komenti juaj nuk u shtua. Ju lutem kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Komenti u shtua
Komenti juaj u shtua dhe do jetė i dukshėm automatikisht.

8 gabime qė tė gjithė bėjnė nė dekorimin e shtėpisė dhe si ti shmangim ato.

Duket sikur dekorimi i shtėpisė ėshtė shumė e lehtė. Thjesht gjej gjėrat qė pėlqen dhe nuk mund tė gabosh, kėshtu?

Dekorimi i shtėpisė
Nga: Ndricim Topalli
Publikimi: 17/10/2015 08:00

Sikur tė ishte kaq e lehtė. Pothuajse ēdo njeri qė zotėron njė shtėpi ose dikush qė ka njė shtėpi me qira ndjen tė paktėn njė brejtje sado tė vogėl tė ndėrgjegjjes ndėrkohė qė ecėn nėpėr shtėpi. Ngjyra qė ju keni zgjedhur pėr tė lyer shtėpinė mund tė jetė e kėndėshme por mund tju bėjė me dhimbje koke, ose krevati qė keni zgjedhur nuk pėrshtatet me hapsirėn qė keni, ose thjesht keni ndjenjėn qė dhoma nuk ka sharmin dhe tėrheqjen qė meriton.

Nuk ka asnjė mėnyrė pėr tė garantuar ngjyrėn perfekte, por ju mund tė provoni shanset tuaja duke shmangur kėto dėshtime tė pėrgjithshme tė dekorimit.

Blini pėr qėllimet tuaja tė jetesės.

Mos e dekoroni shtėpinė pėr njė jetė qė nuk e keni. Edhe pse mund tė duket shumė e mrekullueshme dhe elegante, mos blini njė vaskė tė madhe hidromasazhi kur nuk do ta pėrdorni kurrė apo kur jeni pak persona nė shtėpi. Mos investoni qindra dollarė nė njė tavolinė gjigande ngrėnie kur ju urreni tė gatuani. Dekorojeni shtėpinė pėr tė pėrmirėsuar jetėn qė tashmė po jetoni dhe mos e harxhoni buxhetin nė mobilie qė nuk do ti pėrdorni kurrė.

Tė lyeni shtėpinė pa e testuar mė parė ngjyrėn.

Mos ndiqni ndjenjat. Nėse bie nė dashuri me njė ngjyrė, blini njė mostėr dhe lyeni njė pjesė tė vogėl nė ēdo mur. Konteksti ėshtė gjithēka qė vjen me njė ngjyrė. Drita, mobiliet, dhe forma e dhomės mund tė ndyshojnė plotėsisht historinė qė ju po mundoheni tė tregoni.

Tė varėsh veprat e artit shumė lart.

Tė varėsh veprat e artit nė njė lartėsi shumė tė madhe mund tė bėjė qė veprat tė mos bashkohen me pjesėn tjetėr tė dekorit nė dhomė dhe mund tė krijojė njė hapsirė negative te pakėndėshme. Varini pikturat qė pėlqeni rreth 145 cm mbi dysheme, kjo do tė thotė qė vepra e artit ėshtė nė qendėr dhe pothuajse drejt me gjatėsinė e shikimit e njė njeriu mesatar.

Tė bazohesh nė ndriēimin nė tavan.

Mos e injoro ndriēimin. Shumica e dekoruesve rekomandojnė qė duhet tė keni 3 qendra ndriēimi nė ēdo dhomė. Gjithashtu, mos u shqetėsoni pėr tė ndriēuar tė gjithė shtėpinė nė mėnyrė tė barabartė: Vendoseni ndriēimin nė vende qė krijojnė dinamikė interesante.

Tė dekorosh shtėpinė me njė herė tė shkuar nė dyqan.

Mos i blini tė gjitha mobiljet njėherėsh. Edhe nėse e dashuroni koleksionin e krijuar nga dyqani, rezistojini tundimit pėr tė blerė thjesht pėr tė mbaruar punė. Tė dekorosh njė shtėpi tė re kėrkon tė dini sesi do ta pėrdorni atė. Njė shtėpi e re ėshtė plot me surpriza, kėshtu qė blini njė apo dy pjesėza tė rėndėsishme pėr ēdo dhomė dhe filloni ta mbushni ngadalė duke u bazuar aty.

Tė shtyni rregullimet derisa ju tė hyni nė shtėpi.

Mos mendoni se do ti pėrballoni mė vonė. Nėse kuzhina ka nevojė pėr njė rinovim ose dyshemeja ka nevojė tė rregullohet, mos e kushtėzoni veten qė tė jetoni nė njė zonė ndėrtimi. Ėshtė mė mirė tė shtysh njė muaj hyrjen nė shtėpi derisa tė pėrfundojnė tė gjithė punimet. Nėse ju lėvizni ndėrkohė qė bėhen punime jo vetėm qė do tė futeni nė biznesin e tė jetuarit nė shtėpinė tuaj,por mundėsitė janė qė tė bėheni me stres, dhe nuk do ti harroni kurrė problemet qe keni pasur nė shtėpi.

Tė gjesh njė thesar tė lirė qė ka nevojė pėr njė rimodelim.

Mos e merrni. Kostoja e njė rimodelimi tė mobiljeve shpesh kėrkon mė shumė mund dhe para sesa njė version i plotė i ri.

Tė mburreni me trendet mė tė reja.

Mos e mbushni dhomėn me gjėra tė modės mė tė fundit, dhe me mobilje shumė tė shtrenjta. Mundėsitė janė qė buxheti nuk do tju lejojė qė ti ndryshoni ato kur tė plaken, dhe pjesa tjetėr e dekorimeve do tė mbyten ngadalė. Dhe nėse jeni njė pinjoll i modės, pėrqėndrohuni nė trendet qė pėrfaqesojnė atė qė ju jeni.

Reklamė

Komentet (0)

Kontrolloni emrin dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni vendodhjen dhe provojeni pėrsėri.
Kontrolloni komentin dhe provojeni pėrsėri.
Fjalėkalimi nuk ėshtė i saktė. Shkruani fjalėkalimin siē shihet nė fotografi dhe provojeni pėrsėri.
Shtoni komentin tuaj


Ju keni edhe 1000 karaktere


Shkruani fjalėn qė shikoni nė fotografi
%139c

Sharje dhe gjuhė agresive nuk lejohen nė Perspekti.
Reklamė